• 0
Byl to druhý poločas z říše snů. Sedlčany vedly o půli „jen“ 1:0, nakonec však Petřínu Plzeň nasázely populárního „bůra“. V 19. kole fotbalové divize A se dařilo také Českému Krumlovu, kterému zařídil výhru nad Novým Strašecím krásnou ranou z přímého kopu Jakub Kabele. Podívejte se na video.

Sedlčany okupují čtvrtou příčku, zatímco Petřín Plzeň bojuje o přežití na předposledním místě. A postavení v tabulce se v utkání projevilo, do vedení šli v Plzni po třinácti minutách hosté - Petr Haas proměnil přesný přízemní centr z pravé strany.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

Favorit ze Sedlčan se v první půli prosadil jen jednou, zato ve druhé rozjel gólové hody. Během dvanácti minut nasázel domácí Plzni čtyři branky. Dvou chyb v obraně využili Tomáš Senft a Luboš Soldát, zbylé dvě trefy přidal Dominik Němec po hezkých kombinacích Sedlčan.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně a poměrně rychle se dostali do vedení. Poté jsem mohl zvýšit na 2:0 z penalty, ale zklamal jsem,“ řekl pro fotbalunas.cz obránce Sedlčan Lukáš Brotánek. Neproměněný pokutový kop ho však vzhledem ke zmíněnému průběhu utkání mrzet nemusel. „Podali jsme skvělý týmový výkon, všichni jsme makali,“ dodal.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Jarní vítěznou sérii udrželi fotbalisté Českého Krumlova, kteří porazili Nové Strašecí 2:1. Vedení zařídil přesnou hlavičkou Jakub Wagner, jehož parádním přímým kopem doplnil Kabele. Domácí Strašecí ještě před pauzou snížilo, ale hosté už těsný náskok uhlídali.

Výsledky 19. kola: Petřín Plzeň - Sedlčany 0:5 (0:1), J. Hradec - Čížová 2:1 np (1:1), Roudné - Hořovicko 2:0 (0:0), Nové Strašecí - Český Krumlov 1:2 (1:2), Milevsko - Aritma Praha 3:1 (1:1), Karlovy Vary - Klatovy 3:0 (2:0), Třeboň - Rokycany 0:2 (0:0), Motorlet Praha - Doubravka 1:0 np (0:0).