Petr Uličný

Petr Uličný | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Rád vyhrávám, představoval se Uličný. Znojmo ho potěšilo

• 2
Pod žižkovskou věží na stadionu Viktorky zahájili v neděli znojemští fotbalisté svoji druholigovou misi. Soupeřem jim však nebyl exligový pražský tým, který se nyní topí v problémech, ale nováček soutěže - Slavoj Vyšehrad.

A Znojmo mu premiéru ve druhé nejvyšší soutěži řádně zkazilo, Jihomoravané deklasovali Slavoj 4:0.  „Jsem velmi rád za výhru, vstup do sezony je velmi důležitý,“ uvedl na klubovém webu Radim Kučera, jenž na hostující lavičce debutoval v roli hlavního kouče. „Jako hráč jsem býval víc nervózní,“ prohodil.

Znojemští fotbalisté zažili hned dvojité seznamování. Kromě vyšehradského nováčka poznali před duelem i nového člena realizačního týmu. Kučerovým mentorem v podzimní části soutěže je legendární trenér Petr Uličný. „S každým hráčem si podal ruku. Řekl, že rád vyhrává a doufá, že mu tým bude dělat radost,“ přiblížil znojemský kouč.

On ze střídačky a Uličný z tribuny sledovali, jak hosté vzorně známého bouřliváka poslechli. Po brankách Tomáše Oklešťka a Rostislava Šamánka po osmi minutách vedli už 2:0. Po dvacáté minutě však začal domácí Slavoj zlobit.

„Vyšehradu vyšla jedna akce a pochopili, že by to mohlo jít. V této pasáži jsme nedokázali podržet míč. Když jsme měli dobře rozehranou akci, tak jsme ji pokazili špatnou přihrávkou,“ podotkl Kučera. Jeho tým po půli zklidnili rychlými góly Libor Žondra s Davidem Ledeckým.

Znojmo si tak z Prahy odvezlo vysokou výhru. Tříbodový zisk budou chtít Jihomoravané potvrdit v pátek doma proti Karviné.