Opavský Denis Kramář (v bílém) v běžeckém souboji s Martinem Kouřilem z...

Opavský Denis Kramář (v bílém) v běžeckém souboji s Martinem Kouřilem z Varnsdorfu. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Fotbalová Opava pokračuje v jízdě, vyhrála ve Varnsdorfu a atakuje baráž

• 2
I díky dvěma gólům teenagera Samuela Šiguta se fotbalová Opava přiblížila na tři body barážovým pozicím ve 2. lize. Ve středeční dohrávce 13. kola uspěla ve Varnsdorfu 3:0, oslavila už čtvrté vítězství v řadě a posunula se na páté místo.

„Říkali jsme si, že pokud zvládneme zápasy s Ústím, Varnsdorfem a Brnem, budeme nahoře. A to jsme od začátku chtěli. Do první reprezentační přestávky nám to úplně nefungovalo, po ní jsme se nastartovali,“ pochvaloval si opavský asistent David Mikula, který koučoval místo hlavního trenéra Romana Westa, potrestaného za čtyři žluté karty.

Opava slaví vedoucí gól ve Varnsdorfu.

Skóre souboje tabulkových sousedů otevřel devatenáctiletý záložník Šigut nepovedeným centrem, který se změnil v povedený gól. Míč přeplachtil brankáře Adama Richtera. „Centroval jsem, padlo to se štěstím. Konečně jsem dal první druholigovou branku,“ jásal Šigut. Při Žákově dorážce podržel hosty gólman Tomáš Digaňa, který vychytal už sedmou nulu a vyhoupl se do čela statistik soutěže.

Zápas, který původně odpadl kvůli covidové karanténě ve varnsdorfském týmu, po přestávce definitivně zlomily dva góly Opavy slepené do tří minut. K pravé tyči se trefil kapitán Lukáš Holík, po parádní kličkované pak opět Šigut.

Teď se Opava upíná k sobotní domácí bitvě s lídrem. „Věřím, že zápas bude vyvrcholením celého podzimu. Jen nás mrzí, že se naši skvělí diváci asi nedostanou do ochozů v takovém počtu,“ zalitoval Mikula.

Varnsdorf klesl na osmou pozici. „Haluzácký gól na 1:0 nasměroval styl zápasu, na našem drňáku jsme pak měli málo šancí, museli jsme se tlačit do zatažené obrany,“ řekl domácí trenér Pavel Drsek.

Ve 2. lize je díky středeční dohrávce kompletní tabulka po podzimní části, se sedmibodovým náskokem vede exligová Zbrojovka Brno před pronásledovateli na barážových pozicích Líšní a Spartou B. Před zimní přestávkou se odehraje ještě 16. kolo, jarní část vypukne 5. března.

FK Varnsdorf - SFC Opava 0:3 (0:1)

Branky: 11. Šigut, 62. Lukáš Holík, 65. Šigut. Rozhodčí: D. Černý – Hurych, Machač. ŽK:61. Zbrožek - 45+1. Didiba, 45+1. Helebrand. Diváci: 205.

FK Varnsdorf A. Richter – M. Richter, Zbrožek, Kouřil, Heppner – Bláha (C), Žák (72. M. Kubista) – Pajkrt (46. Ondráček), Lauko (63. Kocourek), Dordić (72. Rudnytskyy) – Velich (46. Šimon).

SFC Opava Digaňa – Celba (74. Putyera), Helebrand, Janoščín, Kadlec – Macháček, Didiba (66. Gorčica) – Šigut (66. Helešic), Lukáš Holík (C) (74. Rataj), Pikul – Kramář (81. Šcudla).