Jihlavský trenér Martin Svědík

Jihlavský trenér Martin Svědík | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Vyloučený Schumacher i první ztráta. Jak se Jihlava vydala do Sokolova

• 1
Fotbalový stadion v Sokolově je i nadále pro druholigové hráče FC Vysočina prokletý. V místě, kde se vždy hraje netradičně již od 10.15 dopoledne a kde v minulosti z šesti zápasů Jihlava pouze dvakrát remizovala, si svěřenci trenéra Martina Svědíka připsali první letošní ztrátu.

Na startu sezony si poradili postupně se Zbrojovkou Brno, Pardubicemi, Znojmem i Táborskem, ovšem Sokolov už byl pro Vysočinu – do té doby vedoucí tým ligy – nad její síly.

Nutno zmínit, že celkový obraz hry ovlivnil moment hned z páté minuty, kdy jihlavský obránce Till Schumacher fauloval ve vápně a odešel do sprch. Vedle přísné červené karty pro hostujícího hráče také sudí nařídil penaltu. Střelu sokolovského Glasera ale Vejmola chytil.

Vysočina i přes oslabení vedla, to když proměnil ve druhé půli pokutový kop kapitán Vaculík. Následně během dvou minut otočili stav Vávra a Kosak na 2:1 a na konečných 2:2 vyrovnal Urblík. „Před zápasem bychom brali bod jako ztrátu, ale po utkání, kdy v deseti prohráváme, musíme být spokojeni za bod z venkovního hřiště,“ hodnotil kouč Jihlavy Martin Svědík.

Trenér Vysočiny pak ocenil nasazení hráčů v první půli: „Utkání pochopitelně ovlivnilo vyloučení Schumachera. I tak jsme byli neustále nebezpeční a domácí do žádných vážnějších situací nepustili.“

Ve slušném výkonu pokračovali Jihlavané i ve druhém poločase. V něm si však vybrali slabší desetiminutovku, při níž dvakrát inkasovali. „To je asi jediná pasáž, kdy máme týmu co vytknout. Bohužel, z hlediska vývoje utkání to bylo fatální,“ uvedl také ve svém pozápasovém komentáři trenér jihlavského týmu.

Vysočina mohla v závěru utkání ještě zvrátit stav znovu na svoji stranu. Hlavičku a následnou dorážku Urblíka ale domácí gólman zpacifikoval. „To je velká škoda,“ mrzelo kouče Svědíka. Ten poté dodal: „Musím ale říct, že tým pracoval velmi dobře jak herně, tak fyzicky. Dojem z utkání kazí ztráta koncentrace ve dvou minutách a vstřelení dvou branek Sokolova.“

Šňůra vítězství jihlavského týmu tak byla v pátém kole přetržena. Na první pozici se místo Vysočiny posunulo zatím stoprocentní Ústí nad Labem. Svěřenci Martina Svědíka jsou s třinácti body druzí. V pátek je v rámci šestého kola čekají Vítkovice. Utkání se hraje od 18.30, odvysílá jej Česká televize.