Momentka z tréninku olomouckých fotbalistů, na snímku se občerstvuje Pavel...

Momentka z tréninku olomouckých fotbalistů, na snímku se občerstvuje Pavel Moulis. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Díky lize už nejsem mamánek, říká útočník Moulis

  • 0
Restart fotbalového útočníka Pavla Moulise začal úspěšně. Ve své obnovené domácí premiéře v dresu FK Ústí nad Labem pomohl svému staronovému týmu k druholigové výhře 3:0 nad Sokolovem dvěma zásahy.

„Cítím se tady zatím dobře. Doufám, že pomůžu Ústí a Ústí zase mně k restartu. Proti Sokolovu mi to vyšlo, tak doufám, že to bude pokračovat a zase se dostanu do formy, jako když jsem odcházel,“ přeje si 25letý útočník, jenž za dva a půl roku okusil dvě prvoligové štace.

Za Jablonec a Olomouc odehrál 31 zápasů a dal 2 góly. „Dalo mi to hodně sportovně i do života, odstěhoval jsem se od rodičů, byl jsem mamánek, najednou jsem se musel o sebe postarat. V Jablonci se udělal hvězdný tým, přišli borci jako Hübschmann, byl zážitek

být s nimi v kabině. Olomouc mi fotbalově nevyšla, ale zůstávám její hráč a fandím jí,“ říká Moulis.

V Ústí z Olomouce hostuje, tudíž proti ní nebude moci nastoupit, až dojde na vzájemný souboj. Olomouc z první ligy letos spadla do druhé. „Určitě bude favoritem na postup společně s Baníkem Ostrava,“ tipuje Moulis.

Právě Baník bude příštím soupeřem Ústí, duel se hraje už v pátek v 17 hodin. „Každý víkend se nehraje s Ostravou, je to velký klub s velkou historií, určitě přijedou jejich chachaři. Doufám, že přijdou i naši fanoušci. Ostrava má hodně mladý tým s dirigentem Zápotočným v obraně, jistě chce postoupit.

Ale jsou tu i jiné týmy, nějací experti říkali, že letos bude 2. liga nejtěžší za 7 let. Nahoru se bude cpát i Opava, ale proč ne i my? Když si to sedne, mohli bychom myslet na vršek,“ věří.

Když Moulis odcházel z Ústí, převlékal se v buňkovišti, teď poprvé okusil přepych zrekonstruovaného stadionu. „Je tu regenerace, sauna, vířivka, všechno na ligové úrovni. Vůbec se to nedá srovnat s buňkami. Myslel jsem si, že jsem úplně jinde než v Ústí,“ usmál se.

Kromě zázemí forvardovi vyhovuje i způsob hry, o který se Ústí snaží pod novým koučem Jiřím Skálou. „Chce hrát pořád po zemi, žádné nakopávané balony, všechno do rychlosti. Vyhovuje mi to. Jsem hráč, který hodně potřebuje balon, když ho nemám, tak jsem průměrný.“

V pátek proti Sokolovu ale Moulis předvedl nadstandardní výkon a i kouč Skála ho chválil. „Je to pro nás strašně důležitý hráč, tohle byl důvod, proč jsme ho sem dělali. Je gólový, dokáže se prosazovat jeden na jednoho.“

A hlavně díky němu slavilo Ústí první tři body ve druhém zápase letošní druhé ligy. „Je to dobrý start, navázali jsme na výkony z přípravy. Panuje zatím spokojenost, i když to mohlo být i lepší. Nerad bych přeceňoval první vítězství, musíme se dobře připravit na Baník a potrápit ho,“ velí Skála.

Kouč by se určitě nezlobil, kdyby druhý domácí zápas za sebou skončil stejně jako ten se Sokolovem. A Pavlu Moulisovi by trefa do sítě slavného Baníku mohla oživit jeho sen o návratu do nejvyšší soutěže.

„Když góly dávám, jsem v hlavě silnější. Dost mi to pomáhá do další práce. Liga je rychlejší a jsou v ní větší tlaky, ale doufám, že se tam ještě někdy vrátím.“

Los Ligy mistrů: Barcelona, Dortmund, Inter, Slavia

17. září: Inter Milán - Slavia 1:1, 2. října: Slavia - Dortmund 0:2,
23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00