Mostecký trenér Wolfgang Jerat.

Mostecký trenér Wolfgang Jerat. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Katastrofa! Hráli jsme jako školka, supěl mostecký trenér Jerat

  • 1
S hráči dokáže žertovat, ale po sobotní porážce 0:2 v Sokolově ukázal kouč druholigových fotbalistů Mostu Wolfgang Jerat, co je německá přísnost.

„Mohl bych tady mluvit hodinu, ale těžko by se mi to hodnotilo. Chci poděkovat sokolovskému trenérovi Šmejkalovi ze tří důvodů. Za prvé nám jeho tým ukázal, jak se hraje dospělý fotbal. My jsme tady hráli jak mateřská školka. Za druhé nás Sokolov pošetřil, můžeme být rádi, že to skončilo jen 2:0. A za třetí nám ten zápas zase otevřel oči,“ uvedl na klubovém webu Jerat.

„Po zápasech v Pardubicích a se Zlínem jsem si myslel, že se mužstvo stabilizovalo a výkon půjde nahoru. Ale všechno bylo naopak. Musíme to vstřebat, zápas byl z naší strany katastrofální,“ kritizoval trenér.

O výhře Sokolova rozhodli Vaněček s Čadou, Most navíc dohrával v deseti, po druhé žluté byl v úvodu 2. půle vyloučen bek Avdič.

Na hřišti kandidáta na postup Žižkova neuspělo Ústí, padlo nejtěsnějším rozdílem 0:1 po gólu Folprechta z 32. minuty. „První poločas byl celkově lepší pro Ústí. My jsme kvalitou neodráželi jeho tlak. Ale šťastný gól jsme dali my a po přestávce už to z naší strany bylo lepší,“ hodnotil pro klubový web kouč Žižkova Jindřich Trpišovský.

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Fotbalové Euro 2020

Postup na ME 2020 si zajistily Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko, Švýcarsko, Dánsko a Wales. O zbývající čtyři místa se bude hrát v play off Ligy národů.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách