Slávistický stoper David Hovorka dává gól v pohárovém utkání proti Dukle.

Slávistický stoper David Hovorka dává gól v pohárovém utkání proti Dukle. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Slavia - Dukla 4:1, favorit je v osmifinále poháru, díky vydařené první půli

• 92
Slávističtí fotbalisté jsou v osmifinále domácího poháru. To je nejdůležitější zjištění z jejich úterního utkání proti druholigové Dukle, kterou porazili 4:1. Suverénně ovládli poločas (3:0), po přestávce pustili do hry i soupeře.

Pro Slavii to byl teprve vstup do domácí pohárové soutěže, která byla na podzim kvůli pandemii koronaviru přerušena.

Než se tak stalo, do osmifinále stihli postoupit Bohemians, Sparta, České Budějovice, Teplice, Slovácko, Brno, Vlašim, Mladá Boleslav a Hradec Králové.

Slávisté podle očekávání postavili proti Dukle téměř kompletně jinou jedenáctku než v sobotu v lize proti Olomouci (3:1).

Mol Cup

los a výsledky českého poháru

V základu zůstali jen obránci Oscar a Hovorka, od začátku nastoupil také záložník Jakub Hromada.

Na výkonu mužstva se to nijak neprojevilo, první poločas favorit jasně ovládl.

Po dohrávaném rohovém kopu si na centr Lingra naběhl stoper Hovorka a zblízka z voleje uklidil míč do sítě.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Druhý gól dal Lingr parádní střelou z přímého kopu přes zeď. Třetí branku těsně před půlí přidal Hromada, když si narazil míč s Teclem a zblízka střílel podél Rady.

Slavia měla i další šance, ale neproměnila je. A mohla litovat. Hosté po pěkné akci snížili. Buchvaldek obešel Kačarabu, přihrál pod sebe a Fábry skákavou střelou zaskočil brankáře Stejskala.

Kačaraba, posila z Liberce, i Stejskal nastoupili za Slavii vůbec poprvé. Především ukrajinský stoper neměl zrovna svůj den, což se i dá i pochopit. Silnější soupeř by však jeho přehmatů využil.

Druhá půle nebyla ze strany Slavie zrovna oslnivá.

Jenže Dukla za stavu 1:3 některé slibné protiútoky k zakončení nedotáhla, proto se dohrávalo v klidu. V nastavení se prokličkoval ve vápně střídající Olayinka a dal čtvrtý gól Slavie.

„V první půli měl výkon dobré parametry. Měli jsme chuť, hnali jsme se za brankami. Myslím, že tam to bylo v pořádku. Z druhé půle jsme ale rozpačití. Všichni viděli, že to nebylo ideální. Celou druhou půlí jsme se proztrátovali, za tu žádná pochvala nepřijde,“ řekl v nahrávce pro média asistent slávistického trenéra Jaroslav Köstl.

Za Duklu nastoupil od začátku osmnáctiletý útočník Štěpán Šebrle, syn olympijského vítěze v desetiboji Romana Šebrleho, který svou kariéru spojil také s Duklou. K ničemu se nedostal i proto, že první půli Slavia zcela ovládla.