Jan Šisler

Jan Šisler | foto: FK Mladá Boleslav

Po druhém gólu jsem si už říkal, že to zvládneme, přiznal Šisler

• 0
Už v 11. minutě po přihrávce Urgely zůstal sám v pokutovém území a nezaváhal. Karvinský fotbalový záložník Jan Šisler svou trefou rozjel výhru nad Znojmem 3:0.

„Pro nás to jsou důležité tři body,“ řekl Šisler. „Pomohlo nám, že jsme dali brzo gól. A když jsme přidali druhý, to jsem si říkal, že to už zvládneme.“

Takže vydařený začátek zápasu byl hodně důležitý?
Přesně tak. Před čtrnácti dny jsme doma s Ústím nedali v první minutě penaltu a pak jsme se trápili do nějaké sedmdesáté páté minuty. Dneska to bylo tři nula za poločas. V tom druhém jsme už hráli fotbal a snažili se, aby běhali oni a my drželi míč, což se dařilo.

A pomohl vám i zvýšený důraz v pokutovém území soupeře, že?
To ano, protože minulých čtyři pět zápasů jsme ho měli malý. Dneska jsme si říkali, že obzvlášť na tomto terénu, což bylo jedno velké bahno, bude ten důraz znát, a to se potvrdilo. Zaslouženě jsme vyhráli.

Opravdu byl terén tak těžký?
Opravdu. Místy tam byly kaluže, hodně bahno, a když se na to teď po zápase podíváme, tak je to jedno oraniště. Řekli jsme si, že to po tom minulém nevydařeném utkání v Pardubicích musíme dneska urvat za každou cenu, ale bylo to z naší strany dobré i herně. Teď si musíme odpočinout a v zimě zase dát všechno do přípravy, aby se nám na jaře povedlo postoupit.

Takže můžete směle hledět k jarnímu boji o první ligu?
Určitě. Máme dvacet osm bodů, což tady po podzimu nikdy nebylo. Hlavně se musíme přes zimu dobře připravit.

Jaký byl vůbec karvinský podzim?
Herně jsme nezvládli jeden dva zápasy, ale jinak se ukázalo, že máme na to, abychom hráli na špici. Viděli jsme Znojmo v minulých dvou kolech, které výsledkově zvládli, ale herně lepší nebyli.

Vy jste v Karviné na hostování z Mladé Boleslavi. Už tušíte, zda zůstanete?