Ústecký gólman Zdeněk Zacharda v utkání proti Jablonci.

Ústecký gólman Zdeněk Zacharda v utkání proti Jablonci. | foto: Karel Pešek, MAFRA

D-komplex mosteckého Baníku trvá, ústecký rival ho zase „zrubal“

• 0
Pacient nevyléčen, fotbalisty mosteckého Baníku dál trápí ústecký mindrák. Diagnóza: D-komplex (derby-komplex). Ústí křepčí již po deváté druholigové výhře v řadě nad Mostem! Když se k sobotní dominanci 3:1 přičtou od roku 2008 ještě dva pohárové postupy, je Baník zralý na sportovní psychoanalýzu.

"Už v pátek jsme na Most byli nabuzení. A potom jsme i na hřišti byli vyhecovanější než oni," viděl ústecký útočník Pavel Moulis.

Jeho celek doma rozhodl zkraje 2. půle, tři góly vtěsnal do 17 minut. Peterka, Moulis a Leibl rozsekali hosty na cucky. Ale už v úvodním poločase Ústí vládlo. Což vystihují i slova mosteckého kouče Pavla Chaloupky: "Jakžtakž jsme ještě drželi krok, i když jsme vlastně neměli skoro nic... A po pauze nás srazily katastrofální chyby."

Hrdina Moulis, který měl i asistenci, tvrdil: "Už během 5 minut jsme měli tři gólovky, jen já dvě. Ale trpělivě jsme si počkali na další. Herně náš nejlepší zápas!"

Ústí se drží těsně za postupovými příčkami, je třetí. "Byli jsme silní na balonu, dobře jsme kombinovali a nakonec byli i efektivní," chválil kouč Lukáš Přerost. "Chceme přezimovat do 5. místa." Chaloupka lichotil slovy, která už jsou zřejmá: "Ústí je špička 2. ligy."

Do špičky patří i pátý Varnsdorf, včera potvrdil formu a doma sfoukl 3:1 Třinec. Hlavou otevřel skóre Volf, dělovkou z dálky zvýšil krátce po pauze Mikinič, Breiteho dorážka soupeře dorazila.