Souboj mezi Prostějovem a Českými Budějovicemi v druhé nejvyšší lize.

Souboj mezi Prostějovem a Českými Budějovicemi v druhé nejvyšší lize. | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

České Budějovice opět vyhrály a zvýšily náskok v čele druhé ligy

• 6
Fotbalisté Českých Budějovic vyhráli v 18. kole druhé ligy v Prostějově 1:0 a před druhou Jihlavou mají náskok už čtyř bodů. Vysočina jen remizovala 1:1 na půdě Táborska. Třetí Hradec Králové remizoval bez branek ve Vítkovicích a ztrácí sedm bodů. Čtvrtý Varnsdorf uspěl v Sokolově 3:2.

Oba góly v duelu Táborsko - Jihlava padly v prvním poločase. Vysočina šla do vedení ve 24. minutě, kdy se prosadil Klíma. Domácí srovnali ve 40. minutě po Hasilově trefě. Jihlava sice počtvrté za sebou neprohrála, ale dvakrát remizovala. Venku navíc nezvítězila ve třetím duelu po sobě.

O výhře Budějovic rozhodl gólem z penalty Kladrubský, který se prosadil v 15. minutě. Zápas poté nabídl spíš boj než šance a Jihočeši nakonec vyhráli popáté za sebou. Sérii bez porážky natáhli na osm zápasů a venku potřetí za sebou udrželi čisté konto.

Brno rozstřílelo poslední Žižkov 6:0 a vyhrálo i druhý jarní zápas. Zbrojovka rozhodla o plném bodovém zisku už v prvním poločase, v němž skórovala čtyřikrát. Postupně se z branky radovali Eismann, Štepanovský, Šural a Magera, s deseti góly druhý nejlepší střelec soutěže. Zbylé zásahy obstarali po změně stran Růsek a Škoda.

Brno se dotáhlo na Ústí nad Labem a je šesté. Viktoria stále čeká na první venkovní triumf v sezoně. Pražané na soupeřově stadionu prohráli poosmé za sebou a venku zatím pouze jednou remizovali. Žižkov zůstal šestnáctý a je o bod pozadu za Chrudimí a Táborskem.

Varnsdorf zvítězil v Sokolově 3:2 a vrátil se v tabulce na čtvrtou příčku. Na třetí Hradec Králové mu chybí pouze bod. Domácí Baník, který hrál už od 16. minuty bez vyloučeného obránce Mejdra, zůstal desátý.

Hosté vedli po 24 minutách o dvě branky zásluhou Richtera a Ondráčka. Rozdílový gól vstřelil v 58. minutě Rudnytskyy. Sokolov ještě v závěru zápas zdramatizoval. V 84. minutě se prosadil Glaser a čtyři minuty po něm Mišůn.

Hradec od začátku ve Vítkovicích potvrzoval roli favorita a dostával se do šancí. Žádnou však nevyužil a po hodině hry navíc Kateřiňák neproměnil ani pokutový kop. Východočeský celek tak vyhrál jen dva z posledních osmi zápasů venku a podruhé za sebou hrál na soupeřově hřišti bez branek.

Fotbalisté Znojma navázali na dobrý výkon z Jihlavy a deklasovali Chrudim 6:1. Hattrick zaznamenal během 20 minut druhého poločasu Dominik Kunca. Ústí nad Labem hrálo bez branek s Vlašimí.

Znojmo vyhrálo první půli 2:1, ale po přestávce nováčka soutěže naprosto rozebralo. Jihomoravané tak napravili smolnou porážku 1:2 v Jihlavě z úvodu jara a v neúplné tabulce se posunuli na dvanácté místo. Chrudim je o pět bodů zpět na čtrnácté pozici. Znojmo dosáhlo na druhou nejvyšší výhru v sezoně, v listopadu zvítězilo ve Vítkovicích 6:0.

Ústí nad Labem nenavázalo na úvodní jarní vítězství z Třince a poprvé po dvou kolech ztratilo body. Severočeši jsou šestí a nevyužili šanci posunout se na čtvrtou pozici. Vlašim ani ve druhém jarním utkání neskórovala a je devátá.

FK Baník Sokolov - FK Varnsdorf 2:3 (0:2)

Branky: 84. Glaser, 88. Mišůn - 15. M. Richter, 24. Ondráček, 58. Rudnytskyy. Rozhodčí: Machálek – Vlček, Vodrážka. ŽK:43. Jakub Dvořák II.. ČK:17. Mejdr. Diváci: 410.

FK Baník Sokolov Belaň – Jakub Dvořák II., Glaser (C), Hlavatý, Martin Holek (21. A. Čihák) – Kosak (61. Beránek), Liener (68. Dan. Novák) – Mejdr, Mišůn, Stropek – Štípek.

FK Varnsdorf Porcal – Bláha, Dordić (78. Rudzan), Heppner, Kocourek (70. Schön) – Kodeš, Kouřil (86. Zezula), Ondráček – M. Richter, Rudnytskyy (C) – Zbrožek.

FC MAS Táborsko - FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:1)

Branky: 40. Hasil - 24. Jiří Klíma. Rozhodčí: Adámková – Paták, Pečenka. ŽK:61. Březina, 65. Zárybnický, 82. Ch. Frýdek, 84. Ngimbi, 87. Valenta. Diváci: 527.

FC MAS Táborsko Šiman – Klusák, Březina, Zárybnický (71. Ngimbi), Hasil – M. Kučera (C) (62. Ch. Frýdek), Valenta, Ad. Čermák, De Almeida, P. Pilík – Toutou Mpondo (66. Musiol).

FC Vysočina Jihlava Vejmola – P. Breda, Chlumecký, Tijani, Preisler – Vaculík (C), Machuča – Petr (66. Šefčík), Šulc, Javůrek (79. Klobása) – Jiří Klíma (89. Jawo).

FC Zbrojovka Brno - FK Viktoria Žižkov 6:0 (4:0)

Branky: 9. Eismann, 19. Štepanovský, 22. Jakub Šural, 29. Magera, 62. Růsek, 88. Michal Škoda. Rozhodčí: Dubravský – Ratajová, Novák. ŽK:33. Rothe, 42. Mashike Sukisa, 54. Opluštil, 57. Urbanec, 68. Burda.

FC Zbrojovka Brno Halouska – Sukup, L. Krejčí, Jakub Šural, Eismann – Štepanovský, Bariš, Růsek (73. Kříž), Šumbera (64. O. Vintr) – Michal Škoda, Magera (C) (70. Zikl).

FK Viktoria Žižkov P. Soukup – Šimek (35. Burda), Auer (46. Stříž), Opluštil (C), Urbanec – Tusjak, Súkenník, Antl, Kubala – Mashike Sukisa, Rothe (46. Šustr).

FK Pardubice - FK Fotbal Třinec 4:0 (2:0)

Branky: 38. Solil, 45. Tischler, 51. Jeřábek, 67. Tischler. Rozhodčí: Vojkovský – Šimáček, Vaňkát. ŽK:39. Petráň, 40. A. Fousek - 20. R. Vaněk I., 40. Bedecs. Diváci: 538.

FK Pardubice Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík (82. Kovář), Solil, Tischler, A. Fousek (77. Sokol) – Petráň (69. P. Černý).

FK Fotbal Třinec Adamuška – Lupták, Šuľa, Bedecs (C), Janoščín – Omasta, R. Vaněk I. (57. Klec), Weber, Janošík (70. Schwendt) – Hapal (61. Buchvaldek), Dedič.

1. SK Prostějov - SK Dynamo Č. Budějovice 0:1 (0:1)

Branky: 15. Kladrubský. Rozhodčí: Lerch – Myška, Melichar. ŽK:17. Vošahlík, 68. Koudelka, 76. Sus, 81. Biolek, 87. Kroupa - 17. Ledecký, 71. Kladrubský.

1. SK Prostějov P. Le Giang – Janíček, Schuster, Sus, Zapletal (79. A. Ševčík) – Biolek, Polák (66. Žikol), Koudelka, Píchal (57. Lutonský) – Kroupa (C), Vošahlík.

SK Dynamo Č. Budějovice Staněk – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš, Mareček (25. Brandner, 84. Táborský) – Martan (88. Wermke), Javorek, Provod – Ledecký.

MFK Vítkovice - FC Hradec Králové 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Jiří Houdek – Petr Caletka, Zdeněk Koval. ŽK:5. Vasiljev, 13. Holiš, 77. Mikula - 69. M. Plašil, 77. Urma.

MFK Vítkovice Květon – Celba, Mikula, V. Cverna, Končal – Pašek, Motyčka, Januška (66. Kaloč), Holiš, Vasiljev (46. Surzyn) – Chvěja (80. Mišinský).

FC Hradec Králové Ottmar – Kopečný, Kvída, M. Plašil, Urma – Jukl – Vlkanova, Durdević, Kateřiňák (76. Šípek), Leibl (57. Zorvan) – W. Da Silva (89. Firbacher).

1. SC Znojmo FK - MFK Chrudim 6:1 (2:1)

Branky: 8. Mastík, 37. Machalík, 55. Kunca, 63. Kunca, 75. Kunca, 85. Avdić - 21. Froněk. Rozhodčí: Váňa – Vitner, Poživil. ŽK:25. Dramé, 62. Kunca, 63. Beganović, 86. Lacko - 12. Vašulín, 58. Kesner, 69. Drahoš.

1. SC Znojmo FK Buček (C) – Avdić, Dramé, Maksić, Cihlář – Šmehyl, Kučera (48. Harmon), Machalík, Mudra – Beganović (68. Čereda), Kunca (88. Hlůže).

MFK Chrudim Mrázek – Drahoš, Řezníček (68. Hlavsa), Mastík (68. Dostálek), Vencl – Kesner, Sixta, Langr (C) – Froněk, Vašulín (81. Kopecký), Rybička.

FK Ústí nad Labem - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Cieslar – Antoníček, Pfeifer; delegát: Tulinger; technický delegát: Neuberg. ŽK:69. M. Bílek, 78. Prošek - 86. Selemani, 88. Červak. Diváci: 765.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Prošek, Brak, Pimpara, Janso – Krátký (66. Šup), D. Richter, J. Peterka (C), Miskovič (46. M. Bílek), D. Procházka (75. R. Dvořák) – Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

FC Sellier & Bellot Vlašim Bačkovský – Pavlík (77. Plachý), Šabanov, Červak, Mil. Kadlec – Janda (C) (56. Kučera), Fortelný, Blecha, P. Výborný (85. Novotný) – Selemani, Dao. Trenéři: Erich Brabec, Vasil Boev, Miloslav Brožek.