Momentka z duelu Varnsdorf (ve žlutém) - Pardubice.

Momentka z duelu Varnsdorf (ve žlutém) - Pardubice. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

333 minut byl Varnsdorf bez gólu. Než se „ukopl“ obránce

  • 0
333. Číslovka, která láme jazyk, může zlomit varnsdorfské fotbalové jaro k lepšímu. Tolik minut vyhlížela Frťalova parta ve 2. lize gól. Rozjede se po domácí výhře 2:0 s Pardubicemi?

"Doufám, že v neděli proti Opavě předvedeme už něco i pro diváky. Dnes to bylo vydřené vítězství. Klukům za něj patří dík!“ řekl Zdenko Frťala, trenér Varnsdorfu, který se díky středeční dohrávce znovu hlásí do postupové hry.

Ofenzivní mašina, která na podzim nasázela 29 gólů, se na jaře zasekla - tři zápasy bez výhry i branky. S tím je amen! Ze střeleckého tápání Varnsdorf po 5,5 hodinách vysvobodil paradoxně obránce. Platilo nedáš-dostaneš. Při velkém přečíslení hostů ránu Hundáka vychytal Porcal a Dobrovolný udeřil z kontru.

"Trošku se ukopl, i když on bude říkat, že to chtěl," chechtal se kapitán Jiří Schubert. Dobrovolný tvrdil: "Měl jsem střet myšlenek. Nejdřív, že nacentruju, pak, že vystřelím. Takže něco napůl."

Gól Rudnyckého po závaru přinesl uklidnění. Cesta vzhůru, zaražená odloženými zápasy, začíná!   a pokračovat s nimi budu i příští sezonu. Dětem a mládeži vůbec se chci tady v budoucnu dál věnovat.

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Fotbalové Euro 2020

Postup na ME 2020 si zajistily Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko, Švýcarsko, Dánsko a Wales. O zbývající čtyři místa se bude hrát v play off Ligy národů.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách