Přesně za týden začíná českobudějovickým fotbalistům příprava na novou sezonu. Po sestupu z nejvyšší soutěže se budou chystat na druhou ligu. Bez doplnění z juniorky nebo dorostu by však trenéři Dynama jen sotva složili jedenáctku hráčů.
Vedení totiž těžko může budovat tým, když neví, kdo klub bude vlastnit. Současný majitel Vladimír Koubek se snaží najít nového investora. Po několika měsících jednání se znovu zdá, že by v dalších dnech mohlo být jasněji.
OBRAZEM: Rok kotrmelců v Dynamu. Změny trenérů i majitelů, parte i řetěz![]() |
„Vyprofiloval se jeden zájemce, se kterým jsem včera pozdě večer podepsal exkluzivitu. Vše směřuje k uzavření smlouvy. Věřím, že by to mělo být do týdne,“ okomentoval Koubek.
Zájemce má být podle informací iDNES.cz britský manažer z Londýna se zkušenostmi z vedení sportovních klubů. Ten je ve spojení se skupinou českých podnikatelů.
Koubek potvrdil kvůli závazné mlčenlivosti jen britský pas možného investora. Podle jeho slov si zájemce ještě musí v Česku zřídit majetkové účty na převod akcií a některé další náležitosti.
Úleva pro Dynamo. Budějovice získaly profesionální licenci pro příští sezonu![]() |
Trochu klidu dodalo hráčům a zaměstnancům doplacení dlužných částek za výplaty z předchozího období, které se zpozdily. Dynamu k tomu pomohl takzvaný „zlatý padák“ ve výši 10 milionů korun, který náleží sestupujícímu celku z první ligy. „Od minulého týdne klub nikomu nic nedluží,“ zdůraznil Koubek.
S ohledem na budoucnost budějovického klubu je uzavřená linka se zájemci ze Spojených států amerických ve vazbě na balkánské hráčské agenty. „Měl jsem další dva zájemce, ale ti byly o krok pozadu,“ informoval současný majitel Koubek, který se do Dynama vrátil v lednu.