Prostějovští fotbalisté slaví gól.

Prostějovští fotbalisté slaví gól. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Prostějov ztrácí na čelo jen dva body, zdolal Duklu. Táborsko deklasovalo Vyšehrad

• 0
Fotbalisté Prostějova porazili v odloženém duelu 14. kola druhé ligy Duklu Praha 1:0 a ze třetího místa ztrácejí v neúplně tabulce dva body na vedoucí Hradec Králové a druhou Líšeň. „Votroci“ ještě mají zápas k dobru. O třetím jarním vítězství Prostějova ze čtyř zápasů rozhodl už v deváté minutě David Píchal. Naopak svěřenci Romana Skuhravého přišli o pětizápasovou sérii bez porážky.

Prostějov se snažil v domácím prostředí napravit víkendovou porážku 3:5 s Vlašimí a duel s Duklou pro ně začal dobře. Do vedení se dostal po rychlém protiútoku, který s pomocí břevna zakončil Píchal. Dvacetiletý útočník skóroval podruhé v tomto ročníku.

Domácí mohli ještě do přestávky náskok zvýšit, ale proti dalšímu Píchalově pokusu i hlavičce Matouška zasáhl brankář Kinský. Dukla se ve druhé půli vrhla za vyrovnáním a dvakrát byl blízko nigerijský střelec Faleye, jenže jak při rychlém útoku v 52. minutě, tak ani při další šanci v závěrečné čtvrthodině míč do sítě nedostal. Pražané moravskému soupeři nedali branku ani ve druhém utkání této sezony, předtím remizovali 0:0.

V dohrávce 15. kola Táborsko porazilo díky hattricku Emmanuela Tolna Vyšehrad 4:0 a vymanilo se díky lepšímu skóre na úkor Jihlavy ze sestupových příček. Jihočeši neprohráli čtvrtý zápas po sobě a se 16 body jim patří 12. místo. Vyšehrad zůstal s pěti body beznadějně poslední.

1. SK Prostějov - FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Branky: 9. Píchal. Rozhodčí: Vojkovský – Mikeska, Vejtasa. ŽK:42. Stříž, 86. Omale - 14. Faleye. Diváci: 0..

1. SK Prostějov Mucha – Šmehyl, Bala, Sus (C) (66. Schuster), Stříž – Omale – Matoušek, Koudelka (90+3. Machynek), Kopřiva, Jurásek (66. Zapletal) – Píchal (83. Spáčil).

FK Dukla Praha Kinský – Chlumecký (46. Kim), Fišl, Kovernikov – Doumbia, J. Peterka (C), Barac (69. Ullman), D. Souček (81. David Kozel) – Faleye (81. Buchvaldek), Fábry (69. Šebrle), Ayong.

FC MAS Táborsko - FK Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)

Branky: 17. Čapek, 44. Tolno, 75. Tolno, 90. Tolno. Rozhodčí: Orel – Blažej, Pfeifer. ŽK:15. Kříž.

FC MAS Táborsko Pecháček – Navrátil (C) (78. Gil), Holiš, Dybala, Almeida – Tolno, Ndiaye, Majka (72. Tusjak), Boula – P. Plachý (20. Janošík, 72. Pinc), Čapek (78. Penc).

FK Slavoj Vyšehrad Kafka – Šandera (C), Kulig, Suchan, Drobílek (65. Hampl) – Alexandr, Schneider (57. Žilák), Hezoučký, Kříž (78. Vojta) – D. Procházka (57. Králíček), Vandas (65. Zaradny).