Hradečtí fotbalisté slaví, Ústí smutní.

Hradečtí fotbalisté slaví, Ústí smutní. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Hradec Králové díky Dvořákovu hattricku vyhrál v Ústí a vede o osm bodů

• 4
Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v utkání 20. kola druhé ligy v Ústí nad Labem 3:0 a zvýšili náskok v čele neúplné tabulky před druhou Líšní na osm bodů. Všechny tři branky vstřelil Pavel Dvořák. "Votroci" mají na kontě 46 bodů a po sedmé výhře za sebou se zase přiblížili postupu do nejvyšší soutěže. Ústí naopak utržilo druhou porážku po sobě a zůstalo s 32 body čtvrté.

Ztratil třetí Prostějov, který neudržel proti páté Chrudimi vedení a po remíze 1:1 zaostává za Hradcem o 10 bodů.

Stejným výsledkem remizovala pod novým trenérem Bohuslavem Pilným pražská Dukla s Vlašimí a je s 28 body osmá. Její dnešní soupeř je o bod před ní. Cennou výhru vezesi připsala Jihlava v Blansku a po triumfu 3:1 se posunula na deváté místo.

Důležité tři body získal i Třinec, jenž porazil poslední Vyšehrad 3:0 a s 20 body opustil sestupové příčky. Před třináctým Táborskem má jednobodový náskok.

Hradečtí svěřenci Zdenka Frťaly prohráli na jaře jen úvodní zápas na hřišti Líšně 1:2 a od té doby proplouvají soutěží bez porážky. Na hřišti Ústí nad Labem šli do vedení v první půli, kdy po rohovém kopu skóroval Dvořák. Tentýž hráč se prosadil tvrdou ranou i v 53. minutě a čtvrt hodiny před koncem dovršil po dalším Radově rohu hattrick. Dvaatřicetiletý ofenzivní záložník vstřelil v posledních dvou zápasech čtyři góly.

Hradec navázal proti Severočechům na podzimní vítězství 5:1. Ústecký výběr Davida Jarolíma nevstřelil branku už v pátém z osmi jarních zápasů.

Dobře rozehraný zápas proti Chrudimi měl i Prostějov, který vedl od 43. minuty zásluhou Píchala 1:0. Ve druhé půli však Koudelka neproměnil pokutový kop a tři minuty před koncem srovnal Fofana. Moravané tak ztratili ve druhém ze tří zápasů.

Vlašim nad Dukle po prvním poločase prohrávala trefou Krunerta, avšak po hodině hry srovnal Červenka. Hostující tým Daniela Šmejkala se tak udržel v tabulce o bod před svým pražským sokem.

Blansko ztratilo zápas s Jihlavou až šest minut před koncem, kdy za stavu 1:1 fauloval v pokutovém území Sukup a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Vítězný gól dal z penalty Červ. Třetí výhru Jihlavy ze čtyř zápasů ještě pečetil v závěru Křišťál.

V deseti hráčích dohrával i Třinec, ten však zápas s Vyšehradem zvládl 3:0 a dočkal se prvního jarního vítězství.

FK Ústí nad Labem - FC Hradec Králové 0:3 (0:1)

Branky: 38. P. Dvořák, 53. P. Dvořák, 76. P. Dvořák. Rozhodčí: Klíma – Vaňkát, Slavíček; delegát: Mencl; technický delegát: Hartman. ŽK:34. Hudec, 50. Písačka, 90. M. Bílek - 11. Prekop, 34. Vlkanova. Diváci: hráno bez diváků.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Strada, Glöckner, Hudec, Písačka – Miskovič, M. Bílek, Čičovský (79. Emmer) – Prošek (C) (79. Ikugar), Koubek (62. Gollnack), Kušej (62. Jiránek). Trenéři: David Jarolím, Jaromír Jindráček, Richard Stražan.

FC Hradec Králové Reichl – F. Čech, Donát, Leibl (87. Soukeník), Urma – Kodeš (87. J. Král), J. Rada (83. Kateřiňák) – Prekop, P. Dvořák, Vlkanova (C) (83. Záviška) – Vašulín (89. Vučić). Trenéři: Zdenko Frťala, Ondřej Prášil.

FK Fotbal Třinec - FK Slavoj Vyšehrad 3:0 (1:0)

Branky: 43. Javůrek, 63. Hýbl, 75. Foltyn. Rozhodčí: Zaoral – Antoníček, Mikeska.. ŽK:15. Bedecs - 32. Kulig, 76. Egert, 89. Alexandr. ČK:86. Bedecs.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Omasta, Bedecs (C), Foltyn, Hýbl (87. Gáč) – R. Vaněk I., Habusta – Celba, Weber (80. Attah), Javůrek (70. Cienciala) – Samiec.

FK Slavoj Vyšehrad Ordelt – Stropek, Alexandr, Jakab, Schneider – Kulig (58. Zaradny), Suchan – Hampl (46. Egert), Drobílek (C) (58. Kříž), Hezoučký (67. Vejvar) – D. Procházka (82. Vojta).

FK Blansko - FC Vysočina Jihlava 1:3 (1:1)

Branky: 42. Sedlo - 16. Vedral, 86. Červ, 90. Křišťál. Rozhodčí: Denev – Dobrovolný, Vejtasa. ŽK:49. Kopičár, 52. Helebrand, 64. Sukup, 74. Bartolomeu - 44. T. Vlček, 60. Pojezný, 90+3. Chocholatý. ČK:84. Sukup.

FK Blansko Halouska – Sukup, Helebrand, Aggoun, Sedlo – Ngoma (80. Vasiljev), Kopičár, R. Buchta (C), Vlachovský (69. Bartolomeu) – Žák (80. Koraksić), T. Machálek (46. Lhotecký).

FC Vysočina Jihlava Lancman – Křišťál, Pojezný, T. Vlček, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa (78. Chocholatý) – Ritter (78. Ševčík) – Vedral (90+1. Tureček), Klobása (66. Patrák).

FK Dukla Praha - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1 (1:0)

Branky: 24. Krunert - 66. Červenka. Rozhodčí: Raplík – Pečenka, Hurych. ŽK:90+1. Chlumecký. Diváci: 75.

FK Dukla Praha Rada – Piroch /C/, Kovernikov, Chlumecký – Barac, Doumbia (87. David Kozel), Peterka, Krunert, Šebrle (65. Kim) – Faleye (65. Buchvaldek), Fábry (43. Hadaščok).

FC Sellier & Bellot Vlašim Řehák – Breda, Štochl, Broukal, Svoboda (89. Zukal) – Ruml, Janda /C/ (46. Jurásek), Zinhasović, Křišťan – Bassey, Červenka.

1. SK Prostějov - MFK Chrudim 1:1 (1:0)

Branky: 43. Píchal - 87. Fofana. Rozhodčí: Marek – Paták, Horák. ŽK:46. Sus, 52. Jurásek, 71. Koudelka, 90. Omale, 90+2. Mucha - 73. Mužík. Diváci: 0..

1. SK Prostějov Mucha – Machynek, Bala, Schuster, Stříž – Píchal (87. Šmehyl), Sus (C) (57. Omale), Kopřiva, Jurásek (57. Zapletal) – Zlatohlávek (76. Spáčil), Koudelka.

MFK Chrudim Zíma – D. Hašek, Fofana, Drahoš, Vencl (61. D. Breda), Hlavsa (46. Juliš) – Verner, Kesner (C) (76. Čáp), Sokol (46. Nikodem) – Kang-hjon (61. Mužík), Rybička.