Budějovický Richard Kalod (vpravo) v souboji s Danielem Tarczalem z Vlašimi | foto: Petr Lundák, MF DNES

Budějovice: dlouho nuda, pak tyč, tyč a nakonec i dva góly Kaloda

• 0
Fotbalisté budějovického Dynama vstoupili výtečně do nového ročníku druhé ligy. Odvezli si tři body a Třinec porazili potřetí v řadě.

Nejdelší cestu letošního ročníku druhé fotbalové ligy mají za sebou. A stejně jako v minulém roce, i letos se z ní fotbalisté druholigového Dynama České Budějovice vraceli spokojení. Hodně spokojení.

Loni vyhráli v Třinci 1:0 a ve třetím kole to bylo jejich první vítězství v soutěži. Letos dokázali v nastavení přidat ještě jeden gól. Vyhráli 2:0 a třemi získanými body otevřeli nový ročník druhé nejvyšší soutěže.

„Bylo moc dobře, že jsme k zápasu vyrazili v pátek, protože i přes odjezd po obědě jsme kvůli kolonám na dálnici dorazili až v deset večerav podstatě jsme šli rovnou spát. Po brzké snídani jsme pak z hotelu přejeli na stadion a šlo se na věc,“ popisoval střelec obou branek Richard Kalod.

„Pravdou ale je, že jsme prvních patnáct minut zápasu seděli ještě asi v autobuse. Chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do tempa,“ dodal.

Domácí tým opravdu vstoupil do zápasu aktivněji. S větším elánem a v deštivé kulise si vypracoval i první šanci duelu, když třinecký Hošek pálil v 19. minutě do tyče a od ní se míč odrazil přímo do rukavic brankáře Křížka.

Ale to bylo na dlouhou dobu vše. Diváci sledovali vyrovnané utkání, které jim tepovou frekvenci moc nezvedalo. „Bylo to první kolo. Bylo vidět, že my i soupeř jsme hráli hodně

opatrně. Nikdo nechtěl první inkasovat,“ popisoval průběh 80 minut trenér Dynama David Horejš.

Jihočeši si absenci gólových šancí vrchovatě vynahradili v poslední desetiminutovce. To si totiž vytvořili dvě obrovské šance, které neproměnili. Nejprve si vyskočil na centr Fundy Táborský a trefil tyč. O chvíli později poslal před branku přízemní centr Táborský a tentokrát pálil do tyče Kalod.

Reparát už se mu však povedl, protože další Táborského centr v 87. minutě poslal hlavou do branky a hosté vedli. „V samém závěru šel brankář domácích na roh. Ten jsme uhlídali a z rychlého brejku jsme se dokázali prosadit. I když se gólman stihl do branky vrátit, Pešek našel Kaloda a ten v poklidu skóroval,“ radoval se Horejš, kterému se tak nakonec vyplatil tah nasadit do hry všechny tři letní posily. V obraně nastoupil Šourek, v záloze Táborský s Čermákem.

Kouč je za povedený vstup do soutěže rád. „Ale nemá smysl ho přeceňovat. Stejně tak nechci vyzdvihovat výkony jednotlivců. Teprve až v neděli potvrdíme tohle vítězství v souboji s Vítkovicemi, budou mít pro nás tyhle body cenu zlata,“ konstatoval Horejš.

Koneckonců jarní část minulého ročníku taky Dynamo otevřelo výhrou nad Třincem, ale v jeho druhé polovině forma klesala. „Tam nás přibrzdily příušnice. To se nám teď snad nestane a formu si udržíme co nejdéle,“ přeje si kouč.