Momentka z přípravného duelu České Budějovice - Dukla. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Prohra budějovickou náladu nekazí. Marodi se vracejí a Jurdík střílí

• 0
První porážku v přípravě přichystala fotbalistům Budějovic prvoligová Dukla Praha. Jihočeši však mají radost z toho, že se vracejí do sestavy hráči po zranění.

Po dvou výhrách v přípravě včera poprvé neslavil vítězství. Kouč fotbalistů českobudějovického Dynama David Horejš narazil se svým týmem na prvoligovou Duklu Praha v Písku a prohrál 1:3.

Nestěžoval si. Vedle výsledku měl hlavně možnost sledovat své hráče v duelu proti těžšímu soupeři, než na které zatím narazil. A pozitivem bylo, že jich viděl většinu ze svého kádru.

Na začátku týdne se zdálo, že českobudějovický klub má po dvou týdnech a dvou utkáních přípravy potíže se zraněnými hráči. Klub informoval, že kvůli zdravotním potížím záložníků přichází na hostování Marek Opluštil. Ten sice včera nehrál, ale jinak se do sestavy vrací postupně většina zraněných. V Písku se poprvé představil Klesa a odehrál šedesát minut. Naskočil do hry i Kadula, který neměl původně stihnout začátek jarní sezony.

„Jindřich Kadula měl svalové problémy. Ale byl v pořádku, takže poločas odehrál a uvidíme. Stejně tak se Michal Klesa poprvé zapojil od začátku přípravy a odehrál 60 minut. Domluvili jsme se na tom, že to zkusí, a odehrál standard. Je vidět, že je to zkušený hráč,“ vysvětlil Horejš.

Klesa je jedním z fotbalistů, který hraje o smlouvu. Tu zatím nemá, stejně jako další zkoušený hráč Milan Ujec. S útočníkem, který dal během podzimu 15 gólů v divizi, bude klub ještě jednat.

Momentka z přípravného duelu České Budějovice - Dukla.

„Proti Dukle nastoupil na poločas, nahrál na náš jediný gól. Je to pracovitý kluk s dobrým charakterem a chtěl bych, aby tady na jarní část druhé ligy zůstal,“ přidal David Horejš, kterému by se měl ještě dnes vrátit do plného tréninku i útočník Richard Kalod.

Útočníci chybějí

V sobotním zápase v Sokolově, kde budou Jihočeši hrát při příležitosti otevření tamního hřiště s umělou trávou, ještě Kalod raději nenastoupí.

„Příprava je dlouhá. Nemá smysl hráče hned hnát do zápasů. Nastoupí až v příštím týdnu,“ upřesnil Horejš, kterému tak na marodce zbývá jediný hráč, a to je střední záložník Jan Hála.

Zvlášť od návratu Kaloda si klub hodně slibuje. Vždyť do útoku má vedle vytáhlého fotbalisty, který naposledy nastoupil k soutěžnímu utkání 5. září v Sokolově, jen Ujece (zatím bez smlouvy) a Milana Jurdíka. Ten se zatím prezentuje dobrou formou. Dokázal se trefit dvakrát proti Linci i proti Dukle Praha, kde nastřelil i tyčku. „Má dobrou přípravu, ale to měl i v létě. Musíme pracovat na tom, aby stejně, jako hraje v přípravě, hrál i v soutěžních utkáních,“ připomněl Horejš. „To znamená, aby se teď neuspokojil tím, že se mu daří, ale přenesl si pokoru i do druhé ligy.“