Třinečtí fotbalisté oslavují výhru nad Ústím nad Labem. Druhý zprava kouč...

Třinečtí fotbalisté oslavují výhru nad Ústím nad Labem. Druhý zprava kouč František Straka. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Druhá liga: Hradec poprvé prohrál, pokračuje vítězná jízda Třince

• 4
Fotbalisté Hradce Králové poprvé v tomto ročníku druhé ligy prohráli, v 10. kole doma podlehli Prostějovu 0:1. Jejich zaváhání využila Líšeň, která zvítězila 1:0 na hřišti Táborska a na lídra tabulky ztrácí už jen dva body. Naopak druhý z hradeckých pronásledovatelů Žižkov zaváhal, když v pražském derby podlehl Dukle 0:2. Fotbalisté Třince znovu ukázali, že jim jde působení trenéra Františka Straky k duhu, výhra 1:0 v Ústí nad Labem byla jejich čtvrtou v řadě.

Zápas v Hradci výrazně poznamenala situace ze 4. minuty, kdy po vzdušném souboji a následném pádu na zem zapadl jazyk prostějovskému Danielu Bialkovi, kterého musela záchranka odvézt do nemocnice. I kvůli tomu byl první poločas nastaven o deset minut.

Ve 27. minutě rozhodl o výhře Hanáků Jakub Kopřiva, který proměnil pokutový kop. Hradci k vyrovnání nepomohl drtivý tlak ani vyloučení prostějovského Solomona Omaleho v 73. minutě, dvakrát v zápase trefil tyč a jednou břevno. Prostějov vyhrál pátý z posledních šesti zápasů a bodově se dotáhl na třetí Žižkov.

Viktoria po dvou výhrách pod novým koučem Davidem Vavruškou podlehla v azylu na pražském Proseku Dukle, která uspěla po pěti předchozích zápasech bez vítězství. Třetí z posledních čtyř duelů vyhrála Líšeň, která zvítězila nad Táborskem po vlastním gólu Jakuba Navrátila z 86. minuty.

Čtvrtou výhru v řadě a pátý zápas bez prohry zaznamenali v Ústí nad Labem fotbalisté Třince, kteří přitom úvodních pět ligových zápasů prohráli. Angažmá někdejšího reprezentačního kouče Straky tak vychází na jedničku, Slezané se v tabulce během posledních pěti kol posunuli z posledního na osmé místo.

FK Viktoria Žižkov - FK Dukla Praha 0:2 (0:1)

Branky: 29. Fábry, 85. Ugwu. Rozhodčí: Zelinka – Novák, Bureš. ŽK:58. Mashike Sukisa, 90. Pudil - 7. Ayong, 54. Kovernikov, 59. Fišl, 83. Hadaščok.

FK Viktoria Žižkov Švenger – Urbanec, Žežulka, Pudil, Muleme – Jaroslav Diviš (85. Nabijev), D. Richter, Skopec, Súkenník (57. Mashike Sukisa) – Zoubele (77. Auer), Batioja.

FK Dukla Praha F. Rada – Piroch, Dancák, Fišl, Krunert – Doumbia (88. Jakab), Kovernikov (61. Hadaščok), Preisler (77. Ugwu), Ayong, Fábry (88. Buchvaldek) – D. Souček.

FC MAS Táborsko - SK Líšeň 2019 0:1 (0:0)

Branky: 86. Navrátil. Rozhodčí: Matějček – Antoníček, Lakomý. ŽK:17. Penc, 80. Boula - 30. Silný.

FC MAS Táborsko Slávik – Dybala, Havrda (64. P. Plachý), Navrátil (C), Penc – M. Kučera, Ndiaye, Vozihnoj (70. Majka), Boula (88. Musiol) – Tolno, Čapek.

SK Líšeň 2019 Veselý – O. Ševčík (C), Jeřábek, Krška (90. Šenk), Kučera – Lutonský, Málek, Pašek, Matocha (77. Minařík) – T. Machálek (65. Rolinek), Silný (65. Szotkowski).

FC Hradec Králové - 1. SK Prostějov 0:1 (0:1)

Branky: 27. Kopřiva. Rozhodčí: Pechanec – Vlček, Váňa. ŽK:90. Samko - 20. Sečkář, 44. Omale, 45+7. Mucha, 58. Stříž, 90+2. Šmehyl. ČK:71. Omale.

FC Hradec Králové Ottmar – Mejdr, Donát, J. Král, Urma (75. Samko) – Soukeník (55. Kateřiňák), Kodeš – Záviška (55. F. Novotný), P. Dvořák, Vlkanova (C) – Prekop (55. Vašulín).

1. SK Prostějov Mucha (C) – Šmehyl, Bala, Bialek (9. Sus), Sečkář (46. Stříž) – Kopřiva, Omale, Zapletal (46. Spáčil) – Matoušek, Zikl (75. Rolinc), Jurásek (85. Píchal).

FK Ústí nad Labem - FK Fotbal Třinec 0:1 (0:1)

Branky: 35. Celba. Rozhodčí: Klíma – Kubr, Leška; delegát: Tasch; technický delegát: Andrejs. ŽK:9. Písačka, 46. Hudec, 64. Brak - 65. R. Vaněk I., 75. Celba, 90+4. Foltyn. Diváci: hráno bez diváků.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Strada, Brak, Hudec, Písačka (73. Chodora) – M. Bílek (57. Čičovský), J. Peterka (C) – Emmer (57. Kušej) – Bazal, Šilhan (57. Koubek), Cantin (46. Prošek).

FK Fotbal Třinec Pastornický – Celba, Gáč, Janoščín, Javůrek (16. Bolf) – R. Vaněk I., Habusta – Samiec (83. Foltyn) – Stáňa (76. Weber), Akulinin, Cienciala.

FC Vysočina Jihlava - FK Varnsdorf 0:1 (0:0)

Branky: 72. Kocourek. Rozhodčí: Machač – Melichar, Šimáček. ŽK:71. Lacko, 79. Číž - 82. Kubr, 88. A. Richter.

FC Vysočina Jihlava Číž – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Horák (81. Tureček) – Červ, Lacko (C) – T. Svoboda (46. Peřina), Shudeiwa (84. Ševčík), Smejkal – Arroyo (78. Araujo-Wilson).

FK Varnsdorf A. Richter – Lehoczki, Kouřil, Zbrožek, Heppner (69. Hasil) – Ondráček – Schön (34. M. Kubista), Bláha, Kocourek, Rudnytskyy (C) – Šimon (78. Kubr).

FK Slavoj Vyšehrad - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:2 (1:0)

Branky: 12. Dočekal - 68. Diamé, 88. Daniel Kozel. Rozhodčí: Cieslar – Mojžíš, Hurych. ŽK:22. M. Černý - 65. J. Štochl. Diváci: 30.

FK Slavoj Vyšehrad Babka – Čejka, Šandera, Dočekal, Košút – Januška (69. Kříž), Alexandr, Drobílek, Černý /C/ (72. Vaněk), Kubala – Králíček (83. Vandas).

FC Sellier & Bellot Vlašim Vliegen – Sváta, Štochl, Broukal – Vrána (60. Daniel Kozel), Blecha, Průcha, Svoboda – Janda /C/ (60. Ogiomade), Dias (90+1. Firbacher), Červenka (56. Diamé).

MFK Chrudim - FK Blansko 1:0 (1:0)

Branky: 6. D. Hašek. Rozhodčí: Machálek – Matoušek, Slavíček. ŽK:61. Kesner, 70. Verner, 90. Drahoš - 71. Ilko, 85. Vasiljev, 88. Klusák.

MFK Chrudim Mrázek – D. Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček, Kesner (81. D. Breda), Verner, Sokol – Mužík (77. Kang-hjon), Rybička.

FK Blansko Halouska – Sukup, Štrbák, Vincour (57. Ilko), R. Buchta – Vasiljev, Kopičár (71. J. Šašinka), Lahodný, Kania (65. Klusák) – Harba (71. Martin Holek) – Žák.