Momentka ze zápasu Jihlava - Varnsdorf

Momentka ze zápasu Jihlava - Varnsdorf | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava ztratila, v oslabení nezvládla závěr zápasu s Varnsdorfem

• 0
Jihlavští fotbalisté zůstávají na třetí příčce v tabulce druhé nejvyšší soutěže. A o víkendu je mohou přeskočit Hradec Králové a Dukla. V předehrávce 19. kola doma podlehli Varnsdorfu 1:2. Vysočina vedla, ale po vyloučení Karela Pojezného hosté obrátili stav.

Při současném limitu 300 osob na sportovních akcích nabídla Jihlava vstupenky zhruba 50 permanentkářům.

Zbytek fanoušků mohl sledovat na klubovém webu, jak se domácí v 67. minutě ujali vedení.

Lacko nahrál před branku na zakončujícího Klobásu, který desátým gólem v ročníku potvrdil pozici nejlepšího střelce soutěže. Skóroval přitom poprvé od září.

Vedení vydrželo Jihlavě osm minut. Pojezný stáhl ve vápně kapitána Rudnytskyyho a od rozhodčího Dorušáka dostal červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Kouřil a o pět minut později završil obrat Novák.

Jihlava poprvé v ligovém ročníku doma nebodovala. Naopak Varnsdorf venku v desátém ligovém zápase v sezoně poprvé vyhrál.

FC Vysočina Jihlava - FK Varnsdorf 1:2 (0:0)

Branky: 67. Klobása - 75. Kouřil, 80. Daniel Novák. Rozhodčí: Dorušák – Horák, Kříž. ŽK:30. Javůrek, 81. Mucha, 90+2. Fortelný - 58. Bláha, 71. Daniel Novák, 90+6. Lehoczki. ČK:74. Pojezný.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – Javůrek, Diouf, Tlustý (C) (15. Pojezný), F. Novotný (84. Vaculík) – Fortelný, Lacko – Smejkal (46. Arroyo), Zoubele, Jakub Rezek (58. T. Svoboda) – Klobása (84. Koubek).

FK Varnsdorf Samoel – Daniel Novák, Kouřil, Lehoczki, Barac – M. Kubista, Bláha – D. Breda (68. L. Novák), Kocourek (89. Heppner), Rudnytskyy (C) – Ondráček (84. Šimon).