Momentka z duelu Hradec Králové - České Budějovice.

Momentka z duelu Hradec Králové - České Budějovice. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Druhou ligu vede Opava před Příbramí. Budějovice padly v Hradci

• 10
Fotbalisté Příbrami porazili v 18. kole druhé ligy doma Táborsko 3:1 a na jeden den se dostali do čela tabulky. Jenže Opava nezaváhala v Sokolově (3:0) a je první s dvoubodovým náskokem. O vítězství rozhodl dvěma góly kapitán Nemanja Kuzmanovič, o zbývající branku se postaral Václav Jurečka. Na třetí příčku klesl Třinec po bezbrankové remíze na hřišti Olympie Praha.

Opava měla od začátku navrch a do vedení ji už v desáté minutě poslal Jurečka. Po přestávce o výsledku rozhodl Kuzmanovič. Srbský záložník v dosavadním průběhu soutěže nastřílel jedenáct branek a spolu s vlašimským Pavlem Vyhnalem mu patří druhé místo v pořadí střelců. První Jan Pázler z Hradce Králové má o gól víc.

Příbram uspěla počtvrté v řadě

Příbram potvrdila dobrou formu z konce podzimu a v cestě za návratem do nejvyšší soutěže, odkud vloni sestoupila, zvítězila počtvrté za sebou. Domácí vedli rychle 2:0. Po úniku v deváté minutě se trefil Grajciar a po něm z opakované střely ve 26. minutě Matoušek.

Táborsko dokázalo ještě do poločasu, v němž oba týmy v součtu vyslaly 16 pokusů mezi tyče, snížit po rohu zásluhou Navrátila. Po necelé hodině hry ale přidal třetí příbramský gól Fantiš.

Trenér Olympie Ivanir dostal infarkt a leží v nemocnici

Trenér fotbalistů druholigové Olympie Praha Moti Ivanir dostal ve středu infarkt a leží v nemocnici na jednotce intenzivní péče. V sobotním utkání s Třincem vedl nováčka druhé nejvyšší soutěže asistent Oldřich Pařízek.

"Bohužel náš trenér dostal ve středu infarkt. Řešíme to lidsky, v první řadě samozřejmě chceme, aby bylo jeho zdraví v pořádku. Zatím zůstává naším trenérem a mužstvo místo něj povede dosavadní asistent Pařízek," citoval server iSport.cz řeckého majitele pražského klubu Angelose Gulise. "Bohužel je to nepříjemná záležitost, v této sezoně už několikátá, ale bojujeme s tím a budeme bojovat dál," dodal.

Ivanir převzal Olympii po podzimní části sezony. Třiapadesátiletý izraelský kouč je osmnáctinásobným reprezentantem. Během hráčské kariéry působil vedle řady izraelských klubů v nizozemské Rodě Kerkrade, jako trenér vedl například Beer Ševu, Maccabi Tel Aviv, národní tým do 17 a 21 let a naposledy Hapoel Tel Aviv.

Třinec ve svém úvodním jarním vystoupení v druhé lize nepotvrdil roli mírného favorita a na hřišti Olympie Praha, nováčka soutěže, se neprosadil. V největší šanci dvacet minut před koncem selhal Šumbera.

Olympia, která na rozdíl od většiny týmů před týdnem neměla odložený svůj zápas úvodního jarního kola, stejně jako na Žižkově vyšla střelecky naprázdno, ale tentokrát to stačilo k bodu. Pražané jsou v neúplné tabulce devátí.

Souboj dvou bývalých týmů z nejvyšší soutěže, tedy Hradce a Budějovic, rozhodl v druhé minutě nastavení střídající Marek Plašil.

České Budějovice na úvod jara prohloubily výsledkovou krizi a v součtu se závěrem podzimu popáté za sebou nezvítězily. Hradec se přiblížil k Jihočechům na rozdíl tří bodů.

„Votroky“ poslal ve 32. minutě do vedení střelou na zadní tyč Vlkanova. České Budějovice pak měly trvalou převahu a z ní vytěžily v 71. minutě vyrovnání po povedené trefě Haška. Jenže na konci nastavení zahrával Hradec přímý kop a střídající Plašil pět minut po příchodu na trávník po centru rozhodl.

Vítkovice sice proti Žižkovu dvakrát vedly, ale pražský tým dokázal ještě do pauzy pokaždé srovnat a v druhé půli už Viktoria dominovala. Dvakrát v utkání se za hosty trefili Kuchta s Podrazkým.

Žižkov, který na rozdíl od většiny týmů před týdnem neměl odložený svůj zápas úvodního jarního kola, tak navázal na výhru nad Olympií Praha a vzdaluje se sestupovým příčkám. Naopak Vítkovice po čtvrté porážce za sebou mají jen dvoubodový náskok na poslední místo.

Na čtvrté místo před České Budějovice se po bezgólové remíze v Ústí nad Labem dostaly Pardubice. I domácí Severočeši si polepšili a posunuli se o skóre na čtrnáctou příčku před Vítkovice.

FK Baník Sokolov - SFC Opava 0:3 (0:1)

Branky: 10. Jurečka, 54. Kuzmanović, 74. Kuzmanović. Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Hock – Rejžek. ŽK:48. Machek, 65. Čihák - 28. Puškáč, 48. Jursa. Diváci: 780.

FK Baník Sokolov Bolek – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Končal – Machek, Jakub Dvořák II. (C) (64. Čihák) – Rychnovský (60. Strada), Hlavatý, Kosak – A. Ševčík (24. Vávra).

SFC Opava Šrom – Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba (87. Janetzký), Jursa, Schaffartzik, Kuzmanović (C), Zapalač – Puškáč (72. Smola), Jurečka (81. Hrabina).

MFK Vítkovice - FK Viktoria Žižkov 3:5 (2:2)

Branky: 9. Žondra, 33. Pašek, 88. Bzirský - 24. Kuchta, 44. Batioja, 50. Podrazký, 74. Podrazký, 81. Kuchta. Rozhodčí: Klíma – Pochylý, Podaný. ŽK:29. Urbančok, 60. Mikula, 89. Žondra. Diváci: 571.

MFK Vítkovice Chmiel – Prajza, Mikula (C), Dramé, Hýbl – Pašek, Motyčka (64. Bzirský), Ožvolda, Urbančok (52. Mišinský) – Mrázek, Žondra.

FK Viktoria Žižkov K. Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský – Podrazký (C), Pavlata, Batioja – Štípek (70. Musa), Urbanec (84. Trávníček) – Kuchta (84. Frimmel).

FC Hradec Králové - SK Dynamo Č. Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 31. Vlkanova, 90+3. Plašil - 71. Hašek. Rozhodčí: Ginzel – Koval, Kožár. ŽK:90+2. Sajčič.

FC Hradec Králové Ottmar (C) – M. Černý, Čech, Nosek (87. Plašil), Urma – Martan, Schwarz, Pajer, Funda (77. Šípek) – Vlkanova, Pázler (77. Janoušek).

SK Dynamo Č. Budějovice Staněk – Vondra, Kladrubský (C), P. Novák, Řezáč – Javorek, Čavoš – Táborský (87. Nitrianský), Hašek, Pešek (90+1. Pouček) – Sajčič.

FK Ústí nad Labem - FK Pardubice 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Lerch – Hrabovský, Petřík; delegát: Holub; technický delegát: Hartman. ŽK:35. L. Vaněk, 60. Martykán - 81. P. Černý. Diváci: 638.

FK Ústí nad Labem Vašek – L. Vaněk, J. Pokorný, Pimpara, Šnirc – Martykán, J. Peterka (C) – F. Novotný (81. Ťok), Jindráček (65. P. Pilík), D. Procházka (56. M. Zeman) – Jakubov. Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka.

FK Pardubice Knobloch – Prosek, Kopřiva, Šejvl (C), T. Čelůstka – P. Černý, A. Fousek (85. Látal), Řezníček, Kovář (74. Mužík) – Sokol (80. D. Novák) – Petráň. Trenéři: Jaroslav Novotný, Jiří Krejčí.

1.FK Příbram - FC MAS Táborsko 3:1 (2:1)

Branky: 9. Grajciar, 25. Matoušek, 58. Fantiš - 38. Navrátil. Rozhodčí: Mikyska – Boček, Kubr. ŽK:65. Zápotočný, 74. Fantiš, 80. Průcha - 38. Souček, 71. Navrátil, 71. Nešický.

1.FK Příbram Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný – Grajciar (84. Soldát), Průcha – Hlúpik (59. Slepička), Matoušek, Fantiš – Ayong (69. Antwi).

FC MAS Táborsko Toma – Souček (38. Dudl), Nešický, Navrátil, Prošek – Zavadil, Kopřiva (72. Linhart) – Kučera, Vandas, Musiol (61. Valenta) – Mršić.

FK Olympia Praha - FK Fotbal Třinec 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Vlček. ŽK:22. Moulazimis, 59. Rothe, 74. Broukal, 83. Giditz - 38. Ilko, 90. Joukl. Diváci: 235.

FK Olympia Praha Stejskal – Moulazimis, Mišůn, Broukal, Fišl – Frizoni, Rothe, Giditz (90. Liener), Katidis (C) – Keita (76. Hejný), Jukl (65. Vasileiou).

FK Fotbal Třinec Paleček – Ilko, Bedecs, Janoščín, M. Čelůstka (C) – Buchvaldek (87. Joukl), Ižvolt (73. Janošík), Reintam, R. Vaněk I., Šumbera – Dedič.