ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: MAFRA

Dukla deklasovala Jihlavu, pět gólu dala i Příbram olomouckému béčku

• 7
Fotbalisté Dukly rozstříleli v 10. kole druhé ligy Jihlavu 5:0. Pražané potvrdili vzestup, hosté naopak prohráli čtvrté kolo v řadě. Úplně stejnou nadílku schytala olomoucká rezerva na hřišti Příbrami, která zvítězila potřetí za sebou.

První poločas na Julisce směřoval k bezbrankové remíze, jenže v jeho závěru se domácí dvakrát prosadili. Nejprve se trefil Kim Sung-pin a po něm Hrubeš. Další zásahy po změně stran přidali Havelka, Matějka, který je se sedmi brankami nejlepším střelcem druhé ligy, a v závěru Adediran.

Pražané bodovali ve čtvrtém utkání po sobě a posunuli se na sedmé místo neúplné tabulky. Vysočina prohrála čtvrté kolo v řadě a je devátá. Jihlava neskórovala ve třetím z posledních čtyř duelů.

Příbramský útočník Wágner se poprvé zapsal mezi střelce ve 34. minutě. Po přestávce dvakrát skóroval Surmaj, na něhož dvěma brankami navázal Wágner. Středočeši neprohráli osmé kolo po sobě, poslední tři vyhráli a ztrácí bod na vedoucí Líšeň, která odehrála o zápas méně. Sigma nevyhrála popáté v řadě.

Vítězství Opavy nad Táborskem zajistil krátce po začátku druhé půle z penalty Yunis. Slezané jsou po třetí výhře z posledních čtyř kol pátí, Jihočeši dvanáctí.

FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)

Branky: 43. Kim, 45. Hrubeš, 53. Havelka, 63. Matějka, 90. Adediran. Rozhodčí: Dorušák – Dobrovolný, Hádek. ŽK:66. Tall, 77. Piško. Diváci: 588.

FK Dukla Praha Šťovíček – Ullman, Piroch, Peterka /K/, V. Svoboda – Barac – Buchvaldek (67. Šebrle), Kim (78. Huf), Kozel (46. Havelka), Hrubeš (67. Moulis) – Matějka (78. Adediran).

FC Vysočina Jihlava Jágrik – Vedral, Piško, Gabriel, Peřina – T. Svoboda (78. Ogiomade), Shudeiwa, Lacko /K/, Tureček (60. Vítek) – Fila (60. Tall), Zoubele (60. Araújo-Wilson).

SFC Opava - FC SILON Táborsko 1:0 (0:0)

Branky: 48. Yunis. Rozhodčí: Rouček – Hurych, Poživil. ŽK:49. Yunis, 51. Helebrand - 35. Kone, 46. Navrátil, 49. Ledecký, 63. Kosek. Diváci: 1345.

SFC Opava Lasák – Helebrand, Bílek, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý – Kopečný, Kramář (90+1. Gorčica), Šigut (53. Macháček), Haitl (69. Ščudla) – Yunis.

FC SILON Táborsko Zadražil – Plachý, Navrátil (C), Bederka, Tusjak – Varačka (61. Nešpor), Kopřiva (46. Bezpalec), Kone, Ledecký (78. Provazník), Kosek – Babacar.

FK Viagem Příbram - SK Sigma Olomouc B 5:0 (1:0)

Branky: 34. Wágner, 50. Surmaj, 58. Surmaj, 60. Wágner, 74. Wágner. Rozhodčí: J. Petřík – P. Kotalík, M. Cichra. ŽK:62. Dudl, 88. Sakala - 45. Slavíček, 56. Hadaš.

FK Viagem Příbram Melichar – Stropek (84. J. Jeřábek), Sakala, Fišl – Čejka (72. Osmančík), Petrák, M. Čermák, Dudl (78. Hájek) – Zeronik (78. V. Novotný) – Wágner (C) (85. Anih), Surmaj.

SK Sigma Olomouc B Fendrich – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Galus – Slaměna (11. Mikulenka, 63. Fiala), J. Sedlák, Fabiánek (63. Grygar) – Hadaš (63. Grečmal), Zlatohlávek (82. Uriča), J. Matoušek.