Jihlavský útočník Lamin Jawo oslavuje gól proti Chrudimi.

Jihlavský útočník Lamin Jawo oslavuje gól proti Chrudimi. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava přestřílela Chrudim, Ústí hrálo nerozhodně se Sokolovem

• 0
Páteční předehrávky 8. kola druhé fotbalové ligy přinesly gólově úrodné souboje. Jihlava doma porazila Chrudim 4:2, Sokolov veze bod z Ústí nad Labem za remízu 2:2.

Jihlava v prvním poločase dvakrát ztratila vedení, o očekávané výhře nad outsiderem rozhodla až v závěru. V 74. minutě po spolupráci dvou střídajících hráčů vstřelil vítězný gól Mikuš a pojistku přidal v závěru nastavení Klobása. Jihlava už pět kol střídá domácí výhru a venkovní porážku.

Ústí proti Sokolovu dvakrát přišlo o vedení. V první půli nejprve v osmé minutě otevřel skóre střelou na zadní tyč Matějka, ale v 31. minutě z hranice vápna srovnal Štípek.

Matějka pak v 81. minutě svým druhým gólem přiblížil domácí ke třem bodům, v posledních sekundách však srovnal Hošek.

Ústí zůstalo šesté, Sokolov je třináctý.

FC Vysočina Jihlava - MFK Chrudim 4:2 (2:2)

Branky: 9. Jawo, 31. Vaculík, 74. Mikuš, 90+3. Klobása - 21. Dostálek, 44. Krčál. Rozhodčí: Vojkovský – Horák, Hurych. ŽK:45+2. Tijani - 30. Janoušek, 50. Sulík, 86. Sixta, 90+5. Ujec, 90+5. Vencl. Diváci: 1142.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – J. Pavlík, Vedral, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný, Vaculík (C) (70. Jakub Rezek), Zoubele (70. Mikuš) – Klobása, Jawo (83. Lacko).

MFK Chrudim Mrázek – Krčál, Sulík (66. Řezníček), Vencl, Hlavsa – Janoušek, Sixta – Kesner (C), Rybička (80. Ujec), Dostálek (72. Froněk) – Vašulín.

FK Ústí nad Labem - FK Baník Sokolov 2:2 (1:1)

Branky: 8. Matějka, 81. Matějka - 31. Štípek, 90+3. Hošek. Rozhodčí: Adámková – Podaný, Lakomý; delegát: Martinec; technický delegát: Kolbaba. ŽK:44. Prošek, 53. Miskovič, 67. Brak - 37. Vávra, 50. Stropek, 80. Červenka. Diváci: 878.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Krátký, Brak, Pimpara, Písačka (25. T. Vlček), Prošek (83. Drame) – J. Peterka (C), M. Bílek, Miskovič (56. M. Valenta) – Matějka, Bassey. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

FK Baník Sokolov Šiman – Šmehyl, Hošek, Stropek, Jakub Dvořák II. (C) – Štípek, Machuča, Kopřiva (75. Machek), Selnar (87. Wermke), Vávra (79. Štursa) – Červenka. Trenéři: František Šturma, David Vaněček.