Momentka z utkání Jihlava - České Budějovice.

Momentka z utkání Jihlava - České Budějovice. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava remizovala s Budějovicemi a na baráž ještě musí počkat

• 0
Fotbalisté Jihlavy remizovali 1:1 s již jistým vítězem druhé ligy Českými Budějovicemi a promarnili možnost zajistit si dvě kola před koncem účast v baráži o místo v nejvyšší soutěži. Vysočina má však i přesto k baráži blízko, protože před čtvrtým Hradcem Králové má náskok šesti bodů a při vyrovnané vzájemné bilanci i lepší skóre.

Jihlava si mohla druhé nebo třetí místo, které obě zaručují baráž, zajistit dnešním vítězstvím, ale s jihočeským soupeřem od 15. minuty prohrávala po brance Ledeckého. V závěru prvního poločasu sice vyrovnal Vaculík, ale druhý gól už domácí dát nedokázali. Nejblíže k němu měl v 51. minutě Zoubele, který však trefil pouze tyč.

Jihlavě patří s 55 body v tabulce druhé místo o čtyři body před třetím Brnem. Čtvrtý Hradec Králové má 49 bodů a páté Ústí nad Labem, které dnes podlehlo východočeskému celku 0:2, je o další tři body zpět.

16.Žižkov28561729:5821

FC MAS Táborsko - FK Pardubice 3:3 (2:3)

Branky: 27. Ad. Čermák, 32. Hasil, 70. Musiol - 2. A. Fousek, 9. Petráň, 22. Šejvl. Rozhodčí: K. Hrubeš – Z. Dobrovolný, J. Váňa. ŽK:57. Lee, 63. Solil. Diváci: 627.

FC MAS Táborsko Šiman – Navrátil (C), Hasil, M. Kučera, Valenta – Musiol, Pfeifer (58. P. Pilík), Březina, Šandera – Ad. Čermák, Kopřiva (79. Ch. Frýdek).

FK Pardubice Letáček – Prosek, Toml, Piroch, T. Čelůstka – Šejvl (46. Mužík), Solil – Lee (58. P. Černý), Jeřábek (C), A. Fousek – Petráň (77. Tischler).

FC Hradec Králové - FK Ústí nad Labem 2:0 (2:0)

Branky: 14. Vlkanova, 20. Šípek. Rozhodčí: Rejžek Pavel, Kotalík Petr, Pečenka Jiří. ŽK:75. Leibl - 47. Matějka. ČK:75. J. Peterka.

FC Hradec Králové Vízek – Urma, Kateřiňák (87. Soukeník), Zorvan, Vlkanova (C) – Šípek (46. Firbacher), Durdević (55. M. Černý), Leibl, J. Pokorný – Finěk, Jukl.

FK Ústí nad Labem Lindr – Janso, Brak, Pimpara, D. Richter (69. Šup) – J. Peterka (C), D. Procházka, Miskovič (62. M. Bílek), Strada – R. Dvořák (46. Prošek), Matějka.

FC Vysočina Jihlava - SK Dynamo Č. Budějovice 1:1 (1:1)

Branky: 45. Vaculík - 15. Ledecký. Rozhodčí: Orel – Vitner, Vaňkát. ŽK:90. P. Novák, 90+3. Provod. Diváci: 960.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – Vedral, Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Šulc, Vaculík (C) – Petr (60. Preisler), Zoubele, Javůrek (77. Šefčík) – Jiří Klíma (80. Jawo).

SK Dynamo Č. Budějovice Křížek – Řezáč, Fišl, P. Novák (C), Helešic – Čavoš, Javorek (81. Brandner) – Martan (60. Wermke), Havelka (87. L. Havel), Provod – Ledecký.

FK Varnsdorf - 1. SK Prostějov 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Dohnálek. ŽK:36. Kodeš - 3. Žikol, 33. Machynek, 62. Sus. Diváci: 505.

FK Varnsdorf Porcal – Zbrožek, Kouřil, M. Kubista, Heppner – Kodeš, Bláha – Rudnytskyy (C) (77. Barac), Kocourek, Dordić (82. Rudzan) – Ondráček (72. Schön).

1. SK Prostějov Mucha – Slaninka, Sus, Schuster, Machynek – Lutonský, Janíček (C) (73. Pančochář), Pernackyj (59. Vošahlík), Žikol (64. Fládr), Koudelka – A. Ševčík.