Momentka z utkání Chrudim vs. Táborsko.

Momentka z utkání Chrudim vs. Táborsko. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Chrudim proměnila odloženou premiéru ve vítězství, Dukla jen remizovala

• 5
O úvodní zápas přišli fotbalisté Chrudimi kvůli koronavirové karanténě, ve druhém kole druhé ligy prožili vítěznou premiéru v sezoně. Doma udolali Táborsko 1:0 gólem kapitána Ondřeje Kesnera. Neúplnou tabulku vede po výhře 4:1 nad Blanskem brněnská Líšeň, největší favorit na postup Dukla Praha totiž doma překvapivě jen remizovala s Prostějovem bez branek.

Chrudim se k výhře nad oslabeným Táborskem protrápila. Hosté hráli už od 40. minuty bez dvou vyloučených a v devíti inkasovali jediný gól. O výsledku rozhodl 20 minut před koncem Kesner.

Táborsko hrálo v oslabení od 20. minuty, kdy sudí Berka za zmaření zjevné brankové příležitosti vyloučil Navrátila. Pět minut před pauzou pak rozhodčí poslal druholigového nováčka do devíti, když udělil druhou žlutou kartu Boulovi za to, že se marně dožadoval odpískání pokutového kopu. Hostující hráč podle Berky nepoužil vulgarismus a řekl: „To si děláš srandu, to je jasná penalta“.

Táborsko prohrálo i druhý zápas druholigové sezony. Chrudimští se představili v novém ročníku soutěže poprvé, úvodní duel s Jihlavou kvůli výskytu koronaviru v jejich týmu nemohli odehrát.

Dukla doma proti Prostějovu začala podle očekávání náporem, ale v úvodní půlhodině zahazovala šance. Hosté se posléze zvedli a nakonec na Julisce senzačně uhráli bod. Pražané nenavázali na úvodní vítězství 3:0 ze hřiště Vyšehradu, Prostějov i podruhé v druholigové sezoně remizoval.

Do čela tabulky nečekaně poskočila Líšeň, která proti Blansku sice jako první inkasovala, ale poté čtyřmi góly stav obrátila. Brněnský celek má v úvodu sezony střeleckou formu, v prvním kole vyhrál 3:2 v Třinci.

MFK Chrudim - FC MAS Táborsko 1:0 (0:0)

Branky: 70. Kesner. Rozhodčí: Berka – Vitner, Poživil. ŽK:27. Vencl, 45+1. Rybička, 45+2. Trávníček, 90+2. Mrázek, 90+3. Krištof - 26. Boula, 90. P. Plachý. ČK:20. Navrátil, 41. Boula.

MFK Chrudim Mrázek – Trávníček (64. Verner), Drahoš, Vencl, D. Hašek – Krištof – Mužík (87. J. Havlena), Kesner (C), D. Breda (64. Řezníček), T. Dostálek (57. Sokol) – Rybička.

FC MAS Táborsko Pecháček – Dybala, Navrátil (C), Penc, Janošík – Vozihnoj (76. Icha), M. Kučera, P. Plachý, Boula – Musiol (76. Čapek), Tolno.

SK Líšeň - FK Blansko 4:1 (1:1)

Branky: 33. Málek, 49. Silný, 56. Szotkowski, 89. Rolinek - 11. Kania. Rozhodčí: Hocek – Mojžíš, Bureš. ŽK:44. Matocha - 66. Lahodný.

SK Líšeň Veselý – Tkadlec, O. Ševčík (C), Jeřábek – Kučera – Pašek (83. Rolinek), Málek (90. Chládek), Matocha, Krška (46. Bednář) – Silný (90. Minařík), Szotkowski (79. T. Machálek).

FK Blansko Halouska – Helebrand (68. Huška), Šustr, Štrbák (C), R. Buchta (57. Klusák) – Kopičár, Lahodný, Kania (73. Vasiljev), Machalík (46. Přerovský) – Žák – Martin Holek (68. Ilko).

FK Dukla Praha - 1. SK Prostějov 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Vojkovský – Dobrovolný, Leška. ŽK:37. Dancák, 90+3. Piroch - 17. Zapletal, 59. Spáčil, 71. Langer.

FK Dukla Praha F. Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – D. Souček (75. Ullman), Doumbia, Kozma (C), Krunert (59. Hadaščok), Buchvaldek (59. Kovaľ), Preisler (75. Jakab) – Fábry (64. Ayong).

1. SK Prostějov Mucha – Machynek, Bialek, Schuster (C), Stříž – Kopřiva (46. Spáčil), Omale – Matoušek (74. Šmehyl), Šteigl (31. Langer), Zapletal (46. Jurásek) – Zikl.