ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Žižkovští fotbalisté prohráli s Varnsdorfem a ve druhé lize jsou poslední

• 1
Fotbalisté Žižkova v 16. kole druhé ligy doma podlehli Varnsdorfu 0:2 a před zimní přestávkou klesli na poslední místo neúplné tabulky. Pražané ani ve čtvrtém utkání pod trenérem Martinem Pulpitem nezvítězili a neskórovali.

Varnsdorf poslal do vedení v 19. minutě Dordič z penalty. Žižkov pak několikrát podržel brankář Švenger, který podruhé inkasoval v 65. minutě po střele střídajícího Šimona. Severočeši v druholigové sezoně venku premiérově vyhráli a poskočili na šestou příčku. Viktoria čeká na plný bodový zisk 12 kol od srpna.

Druhá fotbalová liga - 16. kolo

FK Viktoria Žižkov - FK Varnsdorf 0:2 (0:1)

Branky: 19. Dordić, 66. Šimon. Rozhodčí: Orel – Šimáček, Volf. ŽK:78. Kytka, 89. Diamé - 56. Kocourek, 59. Heppner, 89. M. Richter, 90. Šimon. Diváci: 570.

FK Viktoria Žižkov Švenger – Řezáč, Sakala, Š. Gabriel, Muleme – Sixta (67. D. Richter), Žežulka – Súkenník (46. Kytka), Batioja /C/ (58. Petrlák), Zeman (74. Diamé) – Nabijev.

FK Varnsdorf A. Richter – M. Richter, Hušek, M. Kubista, Heppner – Bláha, Žák – Ondráček (90. Pajkrt), Kocourek (60. Lauko), Đorđić – Rudnyckyj /C/ (51. Šimon).