Radost fotbalistů Pardubic

Radost fotbalistů Pardubic | foto: Martin Veselý, MAFRA

Černý zajistil pardubickým fotbalistům výhru nad Sokolovem

• 0
Stoprocentní úspěšnost na domácím hřišti pokračuje. Pardubičtí fotbalisté v 6. kole druhé ligy zdolali Sokolov 2:1 a minimálně do neděle si vychutnají první místo v tabulce.

V čele soutěže mají 13 bodů a o jeden vedou před Opavou a Českými Budějovicemi, které sehrají šesté kolo v neděli.

Pardubičtí sice prohrávali od deváté minuty, kdy se z přímého kopu trefil Jan Kosak, ale ještě do přestávky vyrovnali. Dorážkou ve skluzu se o to po půlhodině hry postaral Pavel Černý. Stejný hráč poté v 70. minutě rozhodl o výhře východočeského celku.

Ukončil sokolovskou sérii tří zápasů bez porážky, během které svěřenci trenérů Vítězslava Hejreta a Pavla Horvátha jednou vyhráli a dvakrát remizovali. Baníku patří v tabulce s pěti body dvanácté místo.

Druhá fotbalová liga, 6. kolo

Pardubice - Sokolov 2:1 (1:1)
30. a 70. Černý - 9. Kosak. Rozhodčí: Berka - Polák, Pfeifer. ŽK: Černý, Rybička - Machek, A. Ševčík, Jakub Dvořák I, Kosak. Diváci: 610.

Pardubice: Knobloch - Prosek, Piroch, Šejvl, Surzyn - Jeřábek - Fusek (80. Kopřiva), Řezníček, Ladra, Fousek (80. Mužík) - Černý (74. Rybička). Trenér: Novotný.
Sokolov: Belaň - Strada (78. Tůma), O. Ševčík, Mráz, Mejdr - Kosak, Machek, Glaser, Provod (64. Končal), Čihák (59. Hlavatý) - A. Ševčík. Trenéři: Hejret a Horváth.