Fotbalisté Českých Budějovic slaví branku v utkání proti Vítkovicím.

Fotbalisté Českých Budějovic slaví branku v utkání proti Vítkovicím. | foto: David Peltán, MAFRA

Budějovice jasně vyhrály a vedou druhou ligu, Hradec ovládl šlágr

• 5
Druhá fotbalová liga má nového lídra. Dosud vedoucí Ústí nad Labem podlehlo v Prostějově a přeskočili jej hráči Českých Budějovic, kteří doma porazili Vítkovice 3:0. Hradec Králové ve šlágru porazil Jihlavu 1:0.

Souboj dvou bývalých ligových celků rozhodl v Jihlavě v 65. minutě Vlkanova, který si navedl míč na střelu a levou nohou k bližší tyči překonal domácího brankáře Vejmolu. Vysočina dohrávala od 86. minuty bez vyloučeného Preislera.

Hradec si připsal druhou výhru v soutěži po sobě, naopak Jihlava, která na jaře sestoupila z ligy, utrpěla druhou prohru 0:1 za sebou a naplno nebodovala už čtyři kola. Vysočina se v neúplné tabulce propadla na sedmé místo.

Ústí vyhrálo prvních pět kol, ale v dalších třech zápasech druhé ligy uhrálo jen bod. Utkání v Prostějově mířilo k remíze, ale ve čtvrté minutě nastavení prostřelil brankáře střídající Fládr, jenž byl na trávníku v té chvíli jen šest minut.

Na pátou pozici se posunul Varnsdorf, který potřetí za sebou vyhrál 1:0. Severočeský celek vydřel těsné vítězství na hřišti nováčka Chrudimi, kde v nastavení první půle rozhodl po přízemním centru Ondráček.

Hosté ještě předtím v samém úvodu nedali penaltu a pokutový kop neproměnili ani domácí v nastavení. Varnsdorf navázal na předchozí dvě kola, v nichž doma porazil 1:0 dva adepty na postup do nejvyšší soutěže Hradec Králové a Jihlavu.

Třinec zdolal Sokolov 2:0 a v osmém kole se jako poslední celek soutěže dočkal první výhry, přesto dál uzavírá tabulku. Po půlhodině poslal domácí do vedení Omasta a v 59. minutě přidal pojistku Hejný. Sokolov nebodoval poprvé po čtyřech kolech.

Žižkov a Pardubice remizovaly v divoké přestřelce 4:4

Utkání mezi Žižkovem a Pardubicemi skončilo divokou remízou 4:4. Východočeši šli v poslední minutě do vedení, ale Viktoria stihla ještě v nastavení vyrovnat. Po dvou brankách dali domácí Musa a pardubický Tischler.

Od začátku se vyvíjel zápas lépe pro Žižkov. Už v sedmé minutě využil Musa velké chyby brankáře Knoblocha, obral ho o míč a otevřel skóre. Po půlhodině pak chorvatský útočník hostující ze Slavie zvýšil dorážkou po rohu. Pardubice sice snížily zásluhou Tischlera, ale brzy po změně stran další hráč hostující ze Slavie Čermák vrátil domácím dvoubrankové vedení tečovanou střelou z dálky.

Pardubice předvedly velký obrat. Nejprve střelou do odkryté branky snížil Černý, za pět minut srovnal hlavou Tischler a v poslední minutě poslal hosty do vedení Petráň. Předtím Žižkov nevyužil vlastní šance a třikrát nastřelil konstrukci branky. Domácí ale nesložili zbraně, Knobloch v nastavení fauloval a Podrazký z penalty zařídil dělbu bodů.

Exligové Brno po nevydařeném vstupu do sezony zabralo a doma přehrálo Táborsko 4:1. Dvakrát se prosadil Magera, který nejprve proměnil penaltu a před pauzou dal čtvrtý gól z přímého kopu. Prosadil se i Růsek, který asistoval i u branky Bartolomea. Ten po úniku udělal kličku brankáři a trefil prázdnou branku. Za hosty srovnal na průběžných 1:1 Musiol.

České Budějovice se po výhře 3:0 nad Vítkovicemi dostaly do vedení v tabulce o bod před Hradec Králové. Skóre otevřel z přímého kopu Grajciar, po změně stran zvýšil Helešic a skóre uzavřel po rohovém kopu Havel, který o tři minuty dříve neproměnil penaltu. Vítkovice navíc dohrávaly bez vyloučeného Končala.

Druhá fotbalová liga, 8. kolo

FK Viktoria Žižkov - FK Pardubice 4:4 (2:1)

Branky: 7. Musa, 31. Musa, 48. M. Čermák, 90+3. Podrazký - 40. Tischler, 54. P. Černý, 59. Tischler, 90. Petráň. Rozhodčí: Jílek – Kříž, Boček. ŽK:9. Opluštil - 44. Tischler.

FK Viktoria Žižkov Otáhal – Žežulka, Opluštil, Švejdík, Stříž – Auer (62. Urbanec), Batioja, Podrazký, M. Čermák (77. Volek), Bazal – Musa (90. Dočekal).

FK Pardubice Knobloch – Prosek, Jakub Klíma, Šejvl, T. Čelůstka – A. Fousek (75. Kühnel), Tischler, Jeřábek, Čmelík (62. Sokol) – P. Černý, Petráň (90+4. Šafařík).

FC Zbrojovka Brno - FC MAS Táborsko 4:1 (4:1)

Branky: 27. Růsek, 34. Magera, 37. Bartolomeu, 45+2. Magera - 29. Musiol. Rozhodčí: Dubravský – Vodrážka, Lakomý.. ŽK:80. Bartolomeu - 61. Pouček. Diváci: 2122.

FC Zbrojovka Brno Melichárek – Jakub Šural, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Sedlák (78. Kříž), L. Krejčí – Lutonský (67. Štepanovský), Růsek, Bartolomeu – Magera (C) (84. Zikl).

FC MAS Táborsko Toma – Šandera, Ngimbi, Zárybnický, Klusák – Nerad (46. Březina), M. Kučera (C), Ch. Frýdek (90. Kopřiva) – Pouček (69. Ndiaye), Musiol, Pfeifer.

FC Sellier & Bellot Vlašim - 1. SC Znojmo FK 2:2 (1:1)

Branky: 36. Fotr, 76. Hadaščok - 25. Mudra, 59. Helísek. Rozhodčí: Lerch – Myška, Ratajová. ŽK:38. Čereda, 83. Helísek.

FC Sellier & Bellot Vlašim P. Le Giang – Mil. Kadlec, J. Štochl, Piško, Túlio – Janda, Mareček, Skopec (69. Fortelný), Plachý (59. Kučera) – Hadaščok, Fotr (72. Dao).

1. SC Znojmo FK Buček – Čereda, Cihlář, Ordoš, Ambrozek (81. Hlůže) – Štrombach (74. Krčík), Helísek, Lacko, Mudra – Dramé, Beganović (34. Teplý).

SK Dynamo Č. Budějovice - MFK Vítkovice 3:0 (1:0)

Branky: 25. Grajciar, 48. Helešic, 63. L. Havel. Rozhodčí: Orel – Blažej, Leška. ŽK:14. Končal, 45+1. Macej, 59. V. Cverna, 60. Mikula. ČK:69. Končal. Diváci: 1569.

SK Dynamo Č. Budějovice Křížek – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Havelka (66. Čavoš), Javorek – Kovaľ (62. Wermke), Grajciar (74. Táborský), Mršić – Ledecký.

MFK Vítkovice Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Končal – Pašek (61. Mrázek), Matěj, Súkenník (81. Ožvolda), Vasiljev – Mišinský (73. Hýbl), Macej.

MFK Chrudim - FK Varnsdorf 0:1 (0:1)

Branky: 45. Ondráček. Rozhodčí: Mrázek – Fišer, Vaňkát. ŽK:20. Kopecký, 24. Drahoš, 68. Froněk, 90. Sulík, 90+2. Mrázek - 12. Bláha, 28. Kodeš, 32. Barac. Diváci: 1 090.

MFK Chrudim Mrázek – Sulík, Drahoš, Krčál, Mastík (90+1. Řezníček) – Langr (69. Dostálek) – Kesner (C), Sixta, Kopecký, Froněk – Šípek (57. Vašulín).

FK Varnsdorf Porcal (C) – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Dordić (84. M. Richter), Bláha, Kodeš – Barac (74. Dzaba), Ondráček, Kocourek (64. L. Novák).

FK Fotbal Třinec - FK Baník Sokolov 2:0 (1:0)

Branky: 29. Omasta, 58. Hejný. Rozhodčí: Vojkovský – Polák, Pfeifer.. ŽK:37. Kušnír - 20. Jakub Dvořák II.. Diváci: 410.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Ilko, Kušnír (C), M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín (72. Janošík) – Omasta (82. Schwendt), R. Vaněk I., Weber, Šumbera – Hejný (68. Dedič).

FK Baník Sokolov Belaň – O. Ševčík (68. Voleský), Mišůn, A. Čihák, Jakub Dvořák II. – Kosak (47. Beránek), Glaser (C) – Štípek, Vašíček (46. Liener), Mejdr – Vávra.

FC Vysočina Jihlava - FC Hradec Králové 0:1 (0:0)

Branky: 65. Vlkanova. Rozhodčí: Adámková – Koval, Šimáček. ŽK:34. Preisler, 73. Šlein - 47. Martinec. ČK:85. Preisler. Diváci: 1033.

FC Vysočina Jihlava Vejmola – Vaculík (C) (71. Turyna), Tlustý, Štěpánek, Preisler – Fulnek, Šumský (70. Šlein), Levin, Zoubele – Klobása (82. Javůrek), Jiří Klíma.

FC Hradec Králové Ottmar (C) – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, Zorvan – M. Černý, Vlkanova (82. Plašil), Durdević – Matoušek (14. Miker, 65. Martan).

1. SK Prostějov - FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)

Branky: 90+4. Fládr. ŽK:28. Pančochář, 72. Polák, 79. Koudelka - 87. Miskovič.

1. SK Prostějov Bréda – Slaninka, Polák, Kroupa, Schuster – Sus, Koudelka, Biolek (74. Machynek), Píchal (56. Šteigl) – Žikol (88. Fládr), Pančochář.

FK Ústí nad Labem Lindr – Brak, Pimpara, Krátký (65. M. Bílek), D. Richter (76. R. Dvořák) – Leibl, J. Peterka, D. Procházka, Miskovič – Strada, Šup (59. Matějka).