Martin Jindráček z Ústí dává gól do sítě Žižkova.

Martin Jindráček z Ústí dává gól do sítě Žižkova. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Brno neudrželo vedení a fotbalisté Ústí po remíze vedou druhou ligu

• 10
Ani pod vedením nového trenéra Pavla Šustra nezažili fotbalisté Brna ve druhé lize zlom k lepším časům. Exligový tým sice vedl v Ústí nad Labem 2:0, ale domácí v předehrávce sedmého kola vyrovnali na 2:2, což jim v neúplné tabulce stačilo k posunu na první příčku. Brno je deváté.

Zbrojovka vstoupila do utkání skvěle a v 26. minutě vedla 2:0. V sedmé minutě se prosadil hostující Růsek po rohu a poté doklepl míč do sítě Krejčí. V 31. minutě ale z dorážky snížil domácí Jindráček a v 54. minutě střelou z dálky k tyči zařídil dělbu bodů Procházka.

Severočeši už na obrat nedosáhli a podruhé za sebou ztratili body. I tak se vyhoupli zpět do čela o bod před České Budějovice.

Fotbalisté Třince ve středeční předehrávce ve Vítkovicích neudrželi vedení, prohráli 1:3 a zůstali na posledním místě s jedním bodem. Ostravský tým je v neúplné tabulce pátý.

Třinec poslal do vedení v 21. minutě Kušnír přízemní střelou, ale domácí během deseti minut skóre otočili.

Nejprve vyrovnal hlavou Motyčka po centru Končala, který se po chvilce z dálky trefil do horního růžku. Vítkovickou pojistku přidal na začátku druhého poločasu Slovák Súkenník po závaru v šestnáctce.

16.Třinec70164:141

MFK Vítkovice - FK Fotbal Třinec 3:1 (2:1)

Branky: 25. Motyčka, 30. Končal, 51. Súkenník - 21. Kušnír. Rozhodčí: Julínek- Podaný, Mojžíš. ŽK:58. Vasiljev, 61. Holiš, 88. Motyčka - 34. Reintam, 56. M. Čelůstka. Diváci: 948.

MFK Vítkovice Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Končal – Pašek (90. Bzirský), Motyčka, Holiš (77. Mišinský), Vasiljev (89. O. Cverna), Súkenník – Macej.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Kušnír (C), Mravec, Reintam (53. M. Čelůstka), Ilko – Schwendt (76. Hejný), R. Vaněk I., Šumbera, Janošík – Samiec (14. Bedecs), Dedič.

FK Ústí nad Labem - FC Zbrojovka Brno 2:2 (1:2)

Branky: 31. Jindráček, 54. D. Procházka - 7. Růsek, 26. L. Krejčí. Rozhodčí: Severýn – Melichar, M. Novák; čtvrtý rozhodčí: Rejžek; delegát: Čičmanec; technický delegát: Adamec. ŽK:40. Brak, 72. Leibl, 77. D. Richter - 36. Růsek, 47. L. Krejčí, 57. Štepanovský, 59. Magera, 70. Jambor. Diváci: 2 065.

FK Ústí nad Labem Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka – Krátký (77. Šup), D. Richter, Miskovič, D. Procházka (78. R. Dvořák) – Jindráček (90+1. Matějka). Trenéři: Aleš Křeček, Juraj Šimurka, Petr Vrabec.

FC Zbrojovka Brno Melichárek – Jakub Šural, Kryštůfek, Pavlík, Eismann – Sedlák, L. Krejčí, Růsek (69. Bariš) – Štepanovský (59. Jambor), Bartolomeu (86. Lutonský) – Magera. Trenéři: Pavel Šustr, Petr Maléř.