Gólová radost Znojma - ilustrační foto

Gólová radost Znojma - ilustrační foto | foto: Marie Stránská, MAFRA

Znojmo nastřílelo fotbalistům Pardubic pět gólů, Rybička dal hattrick

• 4
Třemi góly se v utkání 5. kola druhé fotbalové ligy proti Pardubicím blýskl útočník Petr Rybička a výrazně pomohl Znojmu k domácímu vítězství 5:2. Znojmu momentálně patří v tabulce páté místo, Východočeši jsou dvanáctí.

Znojmo nezvládlo vstup do utkání a už v deváté minutě prohrávalo 0:2 po brankách Ladry a Petráně. Brzy však ztrátu dotáhli Njire a Rybička.

Druhý poločas už byl v domácí režii. Po hodině hry skóroval Helísek a krátce po něm zvýšil na 4:2 Rybička. Pardubický kapitán Jeřábek pak neproměnil penaltu, naopak Rybička ve třetí minutě nastavení z pokutového kopu zkompletoval hattrick.

Zápas nedohrál hostující brankář Knobloch, který v závěru dostal červenou kartu a penaltu musel chytat obránce Jedlička, protože Pardubice už nemohly střídat.

Fotbalová národní liga

5. kolo:

1. SC Znojmo - FK Pardubice 5:2 (2:2)
21., 66. a 90.+3 z pen. Rybička, 12. Njire, 60. Helísek - 2. Ladra, 9. Petráň. Rozhodčí: Dresler - Peřina, Boček. ŽK: Motal - Jeřábek. ČK: 90.+2. Knobloch (Pardubice). Diváci: 975.

Znojmo: Doleček - Svozil, Cihlář, Odehnal, Helísek - Nepožitek (72. Šumbera), Motal, Javůrek, Njire (64. Bartolomeu), Urbančok (82. Klíma) - Rybička. Trenér: Kučera.

Pardubice: Knobloch - Jedlička, Přibyl (25. Pospíšil), Zavadil (72. Huf) - Řezníček, Kudrna, Jeřábek, Fousek, Kovář - Ladra, Petráň (67. Kayamba). Trenér: Míchal.