Radost fotbalistů Táborska

Radost fotbalistů Táborska | foto: Petr Lundák, MF DNES

Znojemští fotbalisté vedou po obratu druhou ligu, Sokolov jen remizoval

• 4
Fotbalisté Znojma ve čtvrtém kole druhé ligy otočili domácí zápas s Třincem, ve druhém poločase dali čtyři góly a po vítězství 5:2 vedou tabulku o skóre před Sokolovem. Ten dnes poprvé v ročníku nevyhrál a inkasoval, trefou z 84. minuty však zachránil aspoň remízu 1:1 ve Vlašimi. Hned dvoubrankovou ztrátu dotáhly České Budějovice, které na svém hřišti remizovaly v jihočeském derby 2:2 s Táborskem.

Třinec začal ve Znojmě neproměněnou penaltou Mozola, jeho spoluhráč Černý však už byl ve 25. minutě úspěšný. Po půlhodině hry sice odpověděl domácí Šumbera, ale Málek brzy na to vrátil hostům vedení. Druhá půle jasně patřila Znojemským, za které se postupně prosadili Šamánek, znovu Šumbera, Žondra a z penalty střídající Njire.

Průcha ve 28. minutě poprvé v sezoně překonal sokolovského brankáře Beláně, ale Vlašim přes značnou převahu pojistku nepřidala. Šest minut před koncem tak vyrovnal bývalý hráč domácího mužstva Kosak.

Krátce poté byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen vlašimský obránce Nový a svěřenci Vlastimila Petržely museli dohrávat třetí zápas po sobě v oslabení.

Budějovicím se nepovedl první poločas a už po necelé půlhodině prohrávaly 0:2 po trefách Javorka a Strnada. Účastník minulého ročníku nejvyšší soutěže se však po změně stran zvedl. Nejprve v 72. minutě snížil Novák a pět minut po něm rozhodl o dělbě bodů Hric. Obě mužstva tak udržela druholigovou neporazitelnost, Dynamo i Táborsko mají na kontě shodně výhru a tři remízy.

Olomouc B doma prohrála s Hradcem Králové 1:4 a nebodovala ani ve čtvrtém kole. Hanáci jsou v tabulce poslední se skóre 2:12.

Hradec poslal do vedení ve 39. minutě Vlkanova, který se prosadil i po změně stran. Další branky účastníka minulé sezony první ligy přidali Trubač a Pázler. Olomouc snížila až v 87. minutě zásluhou Rolince, který nováčkovi pomohl ukončit sérii 350 minut bez vstřeleného gólu.

Další nováček Vyšehrad doma remizoval 0:0 s Opavou a podruhé za sebou neskóroval. Neporažená Opava poskočila na třetí pozici.

Fotbalová národní liga, 4. kolo

Znojmo - Třinec 5:2 (1:2)
32. a 65. Šumbera, 58. Šamánek, 69. Žondra, 81. Njire z pen. - 25. Černý, 34. Málek. Rozhodčí: Dresler - Vysloužil, Boček. ŽK: Šumbera, Njire - Mozol, Šenk, Hloch. Diváci: 1673.

Znojmo: Veselý - Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek - Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (86. Serenkov) - Žondra, Ledecký (67. Njire), Šamánek (77. Lapeš). Trenéři: Kučera a Uličný.

Třinec: Paleček - Šenk, Vomáčka, Hloch, Knötig - Bedecs - Joukl (85. Dedič), Málek, Mozol (78. Motyčka), Teplý (64. Janoščin) - Černý. Trenér: Nečas.

Vlašim - Sokolov 1:1 (1:0)
28. Průcha - 84. Kosak. Rozhodčí: Berka - O. Černý, Myška. ŽK: Nový, Průcha - Urma, Machek, Vrtělka. Kucalas, Prošek. ČK: 85. Nový (Vlašim). Diváci: 492.

Vlašim: Budínský - Nový, Matějka, Štochl, Vondra - Tarczal - Janda (46. Reiter), Hronek (77. Vebr), Hašek, Průcha - Nečas (90. Jícha). Trenér: Petržela.

Sokolov: Belaň - Prošek, Vondráček, Kucalas, Urma - Vrtělka, Takács (52. Kosak) - Machek, Dvořák II., Pouček (77. Vaněček) - Manzia (61. Jiří Procházka). Trenér: Šmejkal

České Budějovice - Táborsko 2:2 (0:2)
72. Novák, 77. Hric - 16. Javorek, 22. Strnad. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Vlček. ŽK: Dvořák, Pešek, Kalod - Sladký, Javorek. Diváci: 3107.

Č. Budějovice: Křížek - Dvořák, Hric, Novák, Funda (46. Jurdík) - Lima, Benát (61. Linhart) - Řezáč, Šimák, Pešek (81. Wermke) - Kalod. Trenér: Cipro.

Táborsko: Toma - Sladký, Cíferský, Mráz, Hanzlík - Šiml (65. Traoré) - Ciku (78. Běloušek), Nešický (58. Kočí), Javorek, Džafič - Strnad. Trenér: Frňka.

Frýdek-Místek - Karviná 0:2 (0:2)
 Branky: 7. Sedlák, 22. Sivrič. Rozhodčí: Marek - Fišer, Vitner. ŽK: Literák, Jarabica, Ujlaky, Mehremič, Vyskočil - Budínský. ČK: 66. Sivrič (Karviná). Diváci: 1521.

Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Matúš (83. Ďuriška), Krčula (46. Mehremič) - Ujlaky, Talián, Jarabica, Ilko (46. Hykel), Bello - Vyskočil. Trenér: Radványi.

Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann - Sivrič, Moravec (85. Fiala), Sedlák, Budínský (90. Vaněk), Zelený - Urgela (75. Juřena). Trenér: Weber.

Olomouc B - Hradec Králové 1:4 (0:1)
87. Rolinc - 39. a 70. Vlkanova, 62. Trubač, 64. Pázler. Rozhodčí: Franěk - Melichar, Kotalík. ŽK: Vašíček, Texl - Mareš.

Olomouc: Spurný - Texl, Svozil, Štěrba, Jemelka - Hladík (79. Rolinc), Kalvach, Richter (64. Habusta), Falta - P. Ševčík, Vašíček (64. Chorý). Trenér: Chromý.

Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Nosek (79. Bederka), Krmaš, Mareš (46. Plašil) - Trubač, Černý, Vlkanova, Malinský (78. Súkenník) - Pázler, Vaněček. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Vyšehrad - Opava 0:0
Rozhodčí:
Lerch - Kříž, Kožár. ŽK: Kuzmanovič (Opava). Diváci: 722.

Vyšehrad: Štěpanovský - Šraga, Egert, Petrášek, Macháček - Šimkovský, Kučera, Podrazký (86. Polanský), Smolák (77. Schön) - Jindráček (61. Blažek), T. Krbeček. Trenér: Novotný.

Opava: Vašek - Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Žídek - Jurečka (74. Svatonský), Janetzký (57. Mrázek), Schaffartzik - Jursa - Kuzmanovič (90. Machálek). Trenér: Baránek.

Varnsdorf - Ústí nad Labem 2:2 (1:0)
Branky
: 2. Rudnytskyy, 46. Daníček - 54. Novotný, 57. Šnirc. Rozhodčí: Orel - Dobrovolný, Šimáček. ŽK: Porcal, Rudnytskyy, Norek, Jurča - Žukič. Diváci: 954.

Varnsdorf: Porcal - Zieris, Filip, Zbrožek, Tvaroha - Martan (83. Ďurděvič), Norek, Juroška (46. Daníček), Rudnytskyy, Ondráček (60. Skwarczek) - Jurča. Trenér: Skuhravý.

Ústí nad Labem: Zacharda - Zukič, Vaněk, Zeman, Šnirc - Eliáš (85. Hyčka), Králík (74. Martykán), Peterka, Miškovič, Novotný - Smola (84. Hošek). Trenér: Němec.