Ústecký Pavel Moulis (v modrobílém) odkopává míč v utkání proti Sokolovu.

Ústecký Pavel Moulis (v modrobílém) odkopává míč v utkání proti Sokolovu. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Ostravě se povedl obrat proti Třinci, Budějovice vyhrály i podruhé

• 17
Fotbalisté Ostravy otočili ve druhém kole druhé ligy slezské derby s Třincem a vyhráli 2:1. O vítězství Baníku, který v minulém ročníku sestoupil z nejvyšší soutěže, rozhodli v závěrečných jedenácti minutách Tomáš Mičola s Lubomírem Urgelou. České Budějovice udolaly nováčka z Vítkovic 1:0 brankou Richarda Kaloda z 61. minuty. Jihočeši tak po dvou zápasech jako jediní zůstávají bez ztráty bodu a vedou tabulku.

Znojmo v gólově bohatém duelu vyhrálo na hřišti Vlašimi 5:2. Druhou remízu si připsala Olomouc - v Prostějově hrála 1:1.

Ostrava, která v prvním kole remizovala se Znojmem, prohrávala doma s Třincem od páté minuty po brance Motyčky.

Když už to vypadalo, že téměř pět tisíc fanoušků Baníku uvidí další ztrátu, vyrovnal v 79. minutě Mičola a dvě minuty před koncem rozhodl o výhře domácích Urgela.

Všechny góly v utkání Ústí vs. Sokolov padly v prvním poločase, kdy se nejprve trefil Leibl a poté dvakrát Moulis. Po přestávce už se spíš bojovalo a oba celky dostaly po červené kartě. V 68. minutě se domácí Pícha ohnal po soupeři a byl vyloučen. Devět minut před koncem dostal druhou žlutou sokolovský obránce Dvořák.

Tradiční ligový tým z Budějovic, který druhou sezonu po sobě hraje v druhé nejvyšší soutěži, potvrdil úvodní vítězství 2:0 z Třince. S Vítkovicemi Dynamo nejprve v první půli trefilo břevno a prosadilo se až po hodině hry.

Po rohovém kopu vrátil míč do vápna Kadula a Kalod dorážkou hlavičkoval do sítě. Domácí kapitán se postaral o všechny tři českobudějovické branky v ligové sezoně.

Druhá fotbalová liga, 2. kolo

Výsledky a statistiky

Baník Ostrava - Třinec 2:1 (0:1)
79. Mičola, 88. Urgela - 5. Motyčka. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Vysloužil. ŽK: Mičola - Vengřinek, Bedecs, Malcharek, Janoščín, Motyčka, Čelůstka. Diváci: 4757.
Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - Hlinka, Malý (57. Nerad), Lupták (84. Mondek), Mičola - Stáňa (57. Helešic), Urgela. Trenér: Petržela.
Třinec: Paleček - Vengřinek, Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Ižvolt, Málek (58. Janošík), Malcharek, Motyčka, Krišto (71. Teplý) - Hošek (86. Dedič). Trenéři: Vašek a Zbončák.

Ústí nad Labem - Sokolov 3:0 (3:0)
34. a 38. Moulis, 15. Leibl. Rozhodčí: Severýn - Vitner, Matějček. ŽK: Kateřiňák, Pouček, Zacharda - Dvořák II, Machek, Boček. ČK: 81. Dvořák II - 68. Pícha. Diváci: 748.
Ústí: Zacharda - Zeman, Zukič, Peterka, Šnirc (46. Pícha) - Miskovič, Jindráček (62. Výborný), Kateřiňák - Moulis, Pouček (86. Procházka), Leibl. Trenér: Skála.
Sokolov: Dvořák I - Mejdr, Vondráček, Ševčík, Dvořák II - Sadílek (38. Čihák), Machek, Medvěděv (76. Boček) - Glaser (84. Strada) - Přeučil, Provod. Trenér: Dreiseitl.

Pardubice - Žižkov 2:1 (1:1)
16. Jeřábek z pen., 65. Fousek - 30. Podrazký. Rozhodčí: Dubravský - Horák, Batík. ŽK: Jedlička, Kudrna, Řezníček - Dočekal. Diváci: 762.
Pardubice: Knobloch - Pospíšil, Zavadil, Jeřábek, Jedlička - Kovář (72. Petráň), Kudrna, Řezníček, Fousek (80. Bláha) - Kayamba (90.+2 Přibyl), Ladra. Trenéři: Míchal a Krejčí.
Žižkov: Hrubeš - Hašek, Opluštil, Pimpara, Šandera - Krystan, Eliáš, Podrazký - Urbanec (83. Čapek), Dočekal, Volek (60. V. Klán). Trenér: Oulehla.

Vlašim - Znojmo 2:5 (1:3)
44. a 73. Vyhnal - 8. a 50. Rybička, 30. a 65. Ledecký, 6. Šumbera. Rozhodčí: Rejžek - Urban, Šimáček. ŽK: Janda - Svozil. Diváci: 550.
Vlašim: Vorel - Breda, Kavka (38. Kulhánek), Štochl, Vondra - Janda (46. Reiter), Hašek, Tarczal, Frizoni (62. Tusjak) - Nečas, Vyhnal. Trenér: M. Hašek.
Znojmo: Doleček - Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek - Javůrek, Njire, Motal, Šumbera (86. Urbančok) - Rybička (80. Holub), Ledecký (87. Klíma). Trenér: Kučera.

Prostějov - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
45.+1 Fládr - 24. Plšek z pen. Rozhodčí: Dresler - Melichar, Myška. ŽK: Pančochář, Skwarczek, Sus, Machálek - Vepřek, Radakovič, Sladký. ČK: 75. Radakovič. Diváci: 3340.
Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář - Štrombach (90. Machynek), Fládr, Skwarczek, Šteigl (63. Langer) - Kroupa, Nekuda (75. Machálek). Trenér: Jura.
Olomouc: M. Buchta - Hála, Škerle, Radakovič, Vepřek - Petr (71. Vašíček), Houska (62. Buchvaldek), Sladký, Plšek, Falta - Chorý (79. Šindelář). Trenér: Jílek.

Táborsko - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka:
66. Presl z pen. Rozhodčí: Ulrich - Vlček, Vlasjuk. ŽK: Mráz, Hanzlík, Mrázek - Zbrožek, Rys, Knejzlík. ČK: 71. Zbrožek. Diváci: 367.
Táborsko: Toma - Běloušek (81. Landovský), Cíferský, Mráz, Hanzlík - Ciku (89. Kočí), Kučera, Nešický, Traoré - Presl (72. Džafič), Mrázek. Trenér: Frňka.
Varnsdorf: Samoel - Zieris, Zbrožek, Filip, Neuberg - Daníček (77. Houser), Richter, Rys, Fotr - Durdevič (73. Dordič), Knejzlík. Trenér: Veselý.

Opava - Frýdek-Místek 4:2 (2:2)
14. Pospěch, 42. Smola, 58. Schaffartzik, 74. Janetzký - 10. Šichor, 44. Šumský. Rozhodčí: Marek - Polák, Podaný. ŽK: Zapalač - Vyskočil, Nworah, Literák, Mihálek. Diváci: 2122.
Opava: Fendrich - Pospěch, Simerský, Žídek, Čelůstka - Schaffartzik - Grussmann (71. Janetzký), Jursa (76. Mozol), Zapalač - Kuzmanovič, Smola (89. Jurečka). Trenér: Skuhravý.
Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Literák, Klabník, Petrovič - Hykel, Šichor (69. Ruml), Šumský, Willwéber, Nworah (69. Slaninka) - Vyskočil (80. Krčula). Trenér: Nemec.

České Budějovice - Vítkovice 1:0 (0:0)
Branka:
61. Kalod. Rozhodčí: Mikyska - Hájek, Kubec. ŽK: Wermke - Coufal. Diváci: 1 235.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čavoš, Čermák - Wermke (88. Benát), Táborský, Kadula (67. Pešek) - Kalod. Trenér: Horejš.
Vítkovice: Kostolanský - Cverna, Coufal, Mikula, Prajza - Vaněk - Texl (69. Ondráček), Kraut, Mišinský (80. Wojnar), Hlavsa (69. Demeter) - Kovařík. Trenér: West.