Momentka z fotbalového utkání mezi Chrudimí a Brnem. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Druhá liga: Brno uspělo v oslabení, Žižkov uťal sérii. Triumf slaví i lídr

• 11
Fotbalisté Brna vtrhli do jarní části druhé ligy vítězstvím, i když v Chrudimi hráli skoro celý druhý poločas v oslabení. Výhru 2:1 trefil v 88. minutě Peter Štepanovský, který se prosadil hned dvakrát. Z výhry se radují také České Budějovice, které mají v čele tabulky pětibodový náskok.

Brno prohrávalo od 14. minuty po gólu Daniela Vašulína, ale ještě před přestávkou vyrovnalo zásluhou Štepanovského. V 51. minutě zápas Zbrojovce zkomplikoval Jakub Přichystal, který dostal během dvou minut dvě žluté karty a byl vyloučen. Brno přesto dokázalo zvítězit, protože v závěru Štepanovský potrestal obrovskou chybu domácí obrany.

Zbrojovka se po nepovedeném závěru podzimu dočkala výhry po dvou porážkách a v neúplné tabulce jí patří sedmé místo se čtyřbodovým odstupem na postupové příčky.

Momentka z fotbalového utkání mezi Chrudimí a Brnem.

O vítězství Českých Budějovic rozhodl Ledecký a vyšel tak lépe ze souboje nejlepších střelců druhé ligy. Jedenáctým gólem v sezoně si upevnil první místo v pořadí kanonýrů, před Hadaščokem z Vlašimi a Magerou z Brna má dvoubrankový náskok. Jihočeský celek navíc díky němu prodloužil sérii neporazitelnosti na šest zápasů.

Zvítězil také Hradec Králové, který si poradil 2:0 se Sokolovem a s 33 body se dotáhl na druhou Jihlavu. O góly Východočechů se postarali Vlkanova s Plašilem. Hradec díky nim drží třetí příčku, která jako poslední znamená účast v baráži, s náskokem tří bodů před Varnsdorfem, jenž pouze remizoval 0:0 s Pardubicemi.

Fotbalisté Žižkova odstartovali jarní část domácí výhrou 4:1 nad Prostějovem. Pro Viktorii šlo o teprve třetí vítězství v sezoně a první po sérii šesti porážek.

Na vítězství posledního Žižkova se dvěma góly podílela posila z Liberce Elvis Mashike Sukisa, který měl původně hostovat ve vedoucích Českých Budějovicích, což odmítl a zamířil do Prahy. O zbývající branky domácích se postarali Jonas Auer a Jakub Urbanec. Za Prostějov v prvním poločase na 1:2 snížil Jan Vošahlík.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 17. kolo

MFK Chrudim - FC Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)

Branky: 14. Vašulín - 43. Štepanovský, 88. Štepanovský. Rozhodčí: Houdek – Šimáček, Pfeifer. ŽK:9. Langr, 33. Krčál, 45+1. Sulík - 45+1. Kryštůfek, 49. Přichystal, 70. Sukup. ČK:51. Přichystal. Diváci: 1620.

MFK Chrudim Mrázek – Krčál, Drahoš, Vencl, Hlavsa – Langr (C) (64. Ujec) – Sulík (78. Dostálek, 84. Kopecký), Kesner, Sixta, Froněk – Vašulín.

FC Zbrojovka Brno Halouska – Sukup, Kryštůfek, L. Krejčí, Eismann – Štepanovský, Bariš (72. Pachlopník), Růsek – Magera (C) (61. Michal Škoda), Přichystal, Šumbera (74. O. Vintr).

FK Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem 1:2 (0:2)

Branky: 57. Dedič - 12. Pimpara, 20. Pimpara. Rozhodčí: Dubravský – Pochylý, Dohnálek.. ŽK:81. Weber, 90+2. Kušnír - 69. Pimpara, 77. Matějka, 82. Miskovič, 90+2. Nágl. Diváci: 475.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Lupták, Kušnír (C), Šuľa, Janoščín – Omasta, Samiec (29. Hapal), Klec, Weber, Janošík (74. Demjan) – Dedič.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Prošek, Brak, Pimpara, Šimeček (67. Strada) – Krátký, D. Richter (84. Nágl), J. Peterka (C), Miskovič – D. Procházka (70. R. Dvořák), Matějka.

FK Viktoria Žižkov - 1. SK Prostějov 4:1 (3:1)

Branky: 3. Auer, 11. Mashike Sukisa, 24. Mashike Sukisa, 61. Urbanec - 15. Vošahlík. Rozhodčí: Pavel Orel – Petr Blažej, Zdeněk Dobrovolný. ŽK:84. Urbanec. Diváci: 1281.

FK Viktoria Žižkov P. Soukup – Šimek, Auer, Opluštil (C), Urbanec – Tusjak, Batioja (73. Bazal), Antl, Kubala (68. Súkenník) – Mashike Sukisa (89. Baďura), Rothe.

1. SK Prostějov P. Le Giang – Slaninka, Koudelka (71. Píchal), Polák, A. Ševčík – Biolek, Vošahlík, Lutonský (80. Zapletal), Schuster (C) – Sus, Žikol.

FC Hradec Králové - FK Baník Sokolov 2:0 (0:0)

Branky: 67. Vlkanova, 79. M. Plašil. ŽK:88. Ottmar - 35. Machek, 44. Glaser, 60. O. Ševčík. ČK:88. Machek. Diváci: 1189.

FC Hradec Králové Ottmar (C) – Kopečný, Kvída, M. Plašil, Urma – Jukl – Vlkanova, Durdević (56. Zorvan), Kateřiňák, Leibl (76. Šípek) – W. Da Silva (89. Firbacher).

FK Baník Sokolov Belaň – Stropek, Machek, Vávra (68. Kosak), Glaser (C) – Štípek (83. Dan. Novák), Mejdr, Martin Holek, Jakub Dvořák II. – O. Ševčík, Hlavatý (83. Liener).

FC Sellier & Bellot Vlašim - SK Dynamo Č. Budějovice 0:1 (0:1)

Branky: 14. Ledecký. ŽK:23. Novotný, 37. Šabanov, 51. Janda, 89. Kučera - 59. Mareček, 72. Čavoš, 77. Ledecký.

FC Sellier & Bellot Vlašim Bačkovský – Pavlík (75. Kučera), Červak, Šabanov, Mil. Kadlec – Janda, Fortelný (23. Badocha), Blecha, Plachý (68. Fotr) – Dao, Novotný.

SK Dynamo Č. Budějovice Staněk – L. Havel, P. Novák, Kladrubský, Helešic (84. Wermke) – Čavoš, Mareček, Javorek (86. Táborský), Martan (89. Brandner) – Provod, Ledecký.

FK Varnsdorf - FK Pardubice 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Klíma – Fišer, Novák. ŽK:44. M. Richter. Diváci: 611.

FK Varnsdorf Porcal – Heppner, M. Richter, Kouřil, Zbrožek – Bláha, Kodeš, Rudnytskyy (C), Ondráček (59. Dordić) – Barac (70. Votava), Kocourek (88. M. Kubista).

FK Pardubice Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík (46. Kovář), Solil, Tischler, A. Fousek (76. Sokol) – Petráň (80. P. Černý).