Českobudějovický Jakub Pešek (vpravo) brání míč před napadajícím Danem Olžvodou...

Českobudějovický Jakub Pešek (vpravo) brání míč před napadajícím Danem Olžvodou z Vítkovic. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Budějovice rozstřílely Vítkovice, Třinec otočil duel se Znojmem

• 3
Fotbalisté Budějovic v 10. kole druhé ligy smetli Vítkovice 6:0 a nadále drží krok s vedoucí Opavou. Na druhém místě mají stejný počet bodů a zápas k dobru. Uspěl i třetí Třinec, když otočil domácí zápas se Znojmem a zvítězil 2:1.

České Budějovice chtěly napravit poslední domácí remízu a do utkání vstoupily hodně aktivně. První půli vyhrály 4:0 a pomohly jim k tomu i dva vlastní góly Vítkovic. Slezané zůstávají v tabulce poslední bez výhry a se čtyřmi body.

„Musíme být spokojeni jak s výsledkem, tak s předvedenou hrou. Do zápasu jsme dobře vstoupili, pomohla nám brzká vedoucí branka. Hráli jsme dobře po všech stránkách, měli jsme chuť do hry, vytvořili jsme si hned několik dalších šancí. Odehráli jsme dobré utkání,“ citoval klubový web trenéra Českých Budějovic Davida Horejše.

Nedařilo se opět Varnsdorfu, který prohrál 0:1 se Sokolovem, vedeným bývalým kapitánem Plzně Pavlem Horváthem. Domácí jsou předposlední s pěti body a stále čekají na výhru. Ve zbylém nedělním duelu Vlašim porazila dvěma góly Pavla Vyhnala Ústí nad Labem 2:1.

Sobota: uspěly Třinec, Příbram i Pardubice

Znojmo poslal do vedení ve 25. minutě Lacko, ale domácím vyšel druhý poločas. Na jeho začátku vyrovnal hlavou Juřena a z třineckého tlaku devět minut před koncem dokonal obrat Šumbera.

Slezané ve druhé lize neprohráli popáté za sebou, naopak znojemský tým ztratil body po předchozí sérii čtyř výher a klesl na šestou pozici.

Příbram doma zdolala oslabený Frýdek-Místek 2:1 a je pátá. Hosté sice skórovali už ve třetí minutě díky Biolkovi, ale ve 25. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Varadi. Středočeši otočili stav už v závěru prvního poločasu brankami Skácela a Zápotočného.

Pardubice zvítězily na hřišti Táborska hladce 3:0 a poskočily na čtvrté místo tabulky. Mezi střelce se zapsali ve 13. a 17. minutě Fousek s Pirohem, po hodině hry přidal třetí zásah hostů střídající Petráň.

Zpravodajství z páteční předehrávky Žižkov - Opava najdete ZDE.

Druhá fotbalová liga, 10. kolo

Třinec - Znojmo 2:1 (0:1)

Branky: 56. Juřena, 81. Šumbera - 25. Lacko. Rozhodčí: Pechanec - Batík, Poživil. ŽK: Juřena - Mešaninov, Svozil. Diváci: 580.

Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Bedecs (66. Masař), Janoščin - Ižvolt, Vaněk, Kateřiňák, Janošík (71. Joukl) - Šumbera (87. Hošek), Juřena. Trenér: Neček.

Znojmo: Veselý - Helísek (87. Machuča), Svozil, Mezlík, Cihlář - Mešaninov, Lacko - Hladík, Teplý, Javůrek - Růsek (77. Njire). Trenér: Balcárek.

Příbram - Frýdek-Místek 2:1 (2:1)

Branky: 42. Skácel, 45. Zápotočný - 3. Biolek. Rozhodčí: Machálek - O. Černý, Vít. ŽK: Jandera, Matoušek, Skácel - Varadi, Ondráček, Biolek, Bilič. ČK: 25. Varadi. Diváci: 1216.
Příbram: Boháč - Skácel, Zápotočný, Kodr, Květ - Tregler - Danoski (56. Matoušek), Grajciar (83. Tarczal), Fantiš - Ayong, Jandera (33. D. Černý). Trenér: Csaplár.
Frýdek-Místek: Buček - Švrček, Literák, Pielorz (83. Grussmann), Slaninka (87. Bilič) - Ondráček, Willwéber (67. Krčula), Kovařík, Biolek - Šumský, Varadi. Trenér: Petřík st.

MAS Táborsko - FK Pardubice 0:3 (0:2)

Branky: 13. Fousek, 17. Piroch, 60. Petráň. Rozhodčí: Adámková - Pochylý, Dohnálek. ŽK: Kopřiva (Táborsko). Diváci: 675.
Táborsko: Toma - Hell, Klusák, Mysliveček (35. Kopřiva), Navrátil - Nešický, Kučera, Štohanzl, Prošek (46. Souček), Mršič (71. Blecha) - Musiol. Trenér: Nádvorník.
Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn - Ladra, Jeřábek, Řezníček, Fousek (65. Sokol) - Černý (85. Fusek), Rybička (46. Petráň). Trenér: Novotný.

Vlašim - Ústí nad Labem 2:1 (2:0)

Branky: 28. a 38. z pen. Vyhnal - 51. Gilian. Rozhodčí: Ginzel - Vodrážka, Hock. ŽK: Hašek, Skopec - Kotěra, Výborný, Šnirc. Diváci: 645.
Vlašim: Nguyen - Piško, Wiesner, Štochl, Tusjak - Vodháněl, Janda (79. Kadlec), Hašek (70. Mara), Skopec - Fotr (67. Jeslínek), Vyhnal. Trenér: Havlíček.
Ústí: Kotěra - Zeman, Pimpara, Vaněk, Šnirc (76. Leibl) - Peterka, Gilian - D. Richter (46. Miskovič), M. Richter, Výborný (46. Procházka) - Matějka. Trenér: Skála.

Varnsdorf - Sokolov 0:1 (0:1)

Branka: 37. Končal. Rozhodčí: Klíma - Ratajová, Melichar. ŽK: Bílek, Bláha - Hlavatý, Mejdr. Diváci: 653.
Varnsdorf: Samoel - Bílek, Cennerazzo, Zbrožek, Zieris - Dordič (70. Rudnytskyy), Breda, Bláha (57. Kocourek) - Klobása (80. Šulc), Da Silva, Durdevič. Trenér: Frťala.
Sokolov: Bolek - Strada, Tůma, Mráz, Mejdr - J. Dvořák (83. O. Ševčík), Kosak, Hlavatý, Končal (75. A. Ševčík) - F. Dvořák, Přeučil (64. Provod). Trenéři: Hejret a Horváth.