Pavel Dvořák z Hradce Králové (vlevo) v souboji s Martinem Krulišem z Dvora

Pavel Dvořák z Hradce Králové (vlevo) v souboji s Martinem Krulišem z Dvora Králové. | foto: Martin Veselý, MF DNES

Fotbalisté Hradce Králové postoupili v poháru přes Dvůr Králové

• 0
Fotbalisté Hradce Králové postoupili do 3. kola Poháru České pošty, když zvítězili 4:1 v "královském" derby s divizním Dvorem Králové. Prvoligový celek sice prohrával, ale ještě do poločasu skóre otočil. V dalším kole se utkají s druholigovým Střížkovem.

Divizní celek favorita zápasu zaskočil a už v 15. minutě vedl po gólu z přímého kopu v podání Podolníka. Hradec se v lize trápí s koncovkou, dnes však dokázal být produktivní a třemi góly během 13 minut zvrátil skóre ve svůj prospěch.

Nejprve srovnal Bosňan Harba, o pět minut později vstřelil vítězný gól Uškovič, který využil nedorozumění v obraně Dvora Králové. Klíčový pak byl gól do šatny po tečované ráně Pávka, který definitivně zlomil odpor domácích.

Definitivu výsledku dal v poslední minutě po brejku svým druhým gólem v utkání Harba.