• 1
V půlce října si bývalý obránce Slavie, Sparty či tureckého Ankarasporu Adam Petrouš poprvé zahrál za divizní Litol. Teď za ni vstřelil svůj první gól, když proměnil penaltu v duelu proti Slavoji Vyšehrad. Ani tato trefa ale Litoli nepomohla a nakonec prohrála 1:2. Na přiloženém videu najdete sestřihy i dalších zápasů.

Šestatřicetiletý Adam Petrouš se prosadil na konci první třicetiminutovky zápasu. Po faulu na malém vápně nařídil rozhodčí pokutový kop a k míči se postavil právě Petrouš.

Archivní snímek Adama Petrouše, nyní stopera divizní Litole

Dvojnásobný vítěz domácího poháru (1999 a 2002 se Slavií) se zkušeně rozeběhl, na chvíli zpomalil a pak vypálil k pravé tyči. Vyšehradský gólman skočil po směru střely, dokonce se chvíli zdálo, že míč má své moci, jenže nakonec se balón do sítě dostal a hostující Litol mohla slavit vyrovnání skóre na 1:1.

O deset minut předtím se totiž prosadil domácí útočník Marčík, který nakonec po efektivní kombinaci rozhodl v 86. minutě o výhře vedoucího celku divize B.

"Naše vítězství je šťastné. Jsem rád, že se nám za vyrovnaného stavu 1:1 podařilo v 86. minutě vstřelit branku a že jsme upoceně o gól vyhráli," zhodnotil utkání pro klubový web Litole kouč Vyšehradu Jaroslav Klíma.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

I jeho protějšek Pavel Jareš našel na výkonu svých svěřenců pozitiva. "Utkání jsme se báli, avšak nakonec jsme překvapili sami sebe. S výkonem hráčů jsme spokojeni, protože všichni hráli naplno. Bohužel to nám body nepřinese. Mísí se radost z výkonu se smutkem z prohry," řekl.

Vyšehradský klub má stále dvoubodový náskok na druhé Louňovice, které dvěma brankami v druhém poločase zdolaly Nový Bor 2:0.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

Na poslední příčce tabulky nadále zůstává Loko Chomutov. Ten ve víkendovém utkání utrpěl debakl proti čtrnáctým Brozanům. O poločasové přestávce byl mezi oběma mužstvy rozdíl dvou gólů, ale konečný stav zápasu 0:7 znamená, že i přes šest proher v sezoně mají Brozany pozitivní skóre (18:16).

Hned tři hráči se v utkání prosadili dvakrát - Gnahoui, Sýkora a Franc. Sedmou branku přidal Pešula.

Výsledky 13. kola: Motorlet Praha - Štětí 3:1, Český Brod - Kladno 3:3, Lovosice - Souš 2:1, Vyšehrad - Litol 2:1, Neratovice/Byškovice - Aritma Praha 0:0, Loko Chomutov - Brozany 0:7, Úvaly - Žatec 1:0, Louňovice - Nový Bor 2:0.