Sparťanský kapitán Costa v zápase se Slavií

Sparťanský kapitán Costa v zápase se Slavií | foto:  Michal Šula, MAFRA

Costa a Frýdek měli být v pohárovém derby vyloučeni, tvrdí komise sudích

• 121
Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR měli být sparťané Costa a Martin Frýdek v semifinále domácího poháru proti Slavii vyloučeni. Oba si z duelu odnesli pouze žluté karty.

První inkriminovaný moment se odehrál v 27. minutě, kdy měl Costa podle komise obdržet červenou kartu za surovou hru.

Sparťanskému obránci při obehrávání domácích hráčů na vlastní polovině utekl míč a ve snaze překazit hrozící slávistický brejk zajel skluzem Královi pod nohy. Rozhodčí Ondřej Pechanec nechal akci dohrát a následně udělil Costovi žlutou kartu.

Pechanec pak znovu chyboval v nastavení prvního poločasu. Frýdek ostře zajel do Hušbauera a Pechanec ho podle komise správně vyloučil za surovou hru.

„Následně VAR (videorozhodčí) nesprávně poslal rozhodčímu záběry k přezkumu tohoto rozhodnutí. Rozhodčí pochybil, když své původní rozhodnutí o udělení ČK zrušil a hostujícímu hráči udělil pouze žlutou kartu,“ napsala v prohlášení komise rozhodčích.

Sudí chybovali také v ligovém derby pražských „S“, které se hrálo deset dní před pohárovým duelem. V něm rozhodčí Karel Hrubeš upřel Slavii dvě penalty. Zatímco ligový souboj skončil 1:1, v poháru červenobílí jasně zvítězili 3:0.