Radost fotbalistů Chrudimi

Radost fotbalistů Chrudimi | foto: Martin Veselý, MAFRA

Euforie v Chrudimi. Jsme nesmírně spokojeni, raduje se kouč po záchraně

• 0
Dílčí cíl porazit v sobotu na Hané Prostějov sice nevyšel, i tak ale chrudimští fotbalisté splnili ten hlavní: nejen díky remíze 0:0 udrželi druhou ligu ve svém městě i pro příští sezonu.

„V kontextu ostatních výsledků jsme s naší remízou nesmírně spokojeni,“ neskrýval na pozápasové tiskové konferenci chrudimský kouč Pavel Matějka.

Prostějovu už o nic nešlo, zato Chrudim prahla po každém bodu a vše mu podřídila.

„Jeli jsme do Prostějova vyhrát, byli jsme sice pod optickým tlakem domácích, ale do ničeho jsme je nepouštěli. Naopak jsme hrozili z brejků,“ hodnotil utkání Matějka.

První vážnější šance Chrudimi přišla v sedmatřicáté minutě, když právě z brejku utekl po levé straně Tomáš Froněk a domácí gólman si málem srazil míč do vlastní sítě.

To hlavní však přišlo až v poslední pětiminutovce. Když byla v osmdesáté páté minutě pískána penalta proti chrudimské brance, mohl Východočechům záchranářské plány zhatit prostějovský kapitán Kroupa, ale přestřelil. A za další dvě minuty neproměnil pokutový kop ani chrudimský Vencl, jehož pokus parádně vystihl Le Giang.

„Závěr byl infarktový. Domácí mohli vyhrát, my taky, ale jeden bod nám nakonec zajistil druhou ligu,“ zářil Matějka.

Před posledním kolem tak Chrudim na sestupové pozice vlastní čtyřbodový náskok a má hotovo. Jenže v sobotu od 15.00 půjde Za Vodojemem stejně o hodně. Východočeši budou totiž hostit Žižkov, který je naopak bod od záchrany a bude hrát o všechno.