Dvoutýdenní pauza skončila. Chrudim si dnes v 18.00 venku zahraje osmé kolo s Jihlavou, které patří čtvrté místo | foto: Aleš Vladyka

V Jihlavě budeme muset dost bojovat, říká chrudimský obránce Řezníček

• 0
Splnili cíl v podobě zisku deseti bodů ze sedmi utkání a reprezentační pauzu si vychutnali v klidu. Teď se však fotbalisté Chrudimi musí znovu vrhnout do práce. V pátek v 18.00 je totiž čeká venkovní souboj s Vysočinou Jihlava. „Odpočinek v této náročné soutěži přijde vždycky vhod, teď už se zase těšíme na utkání,“ říká chrudimský obránce Vojtěch Řezníček.

Hned po přestávce ovšem půjde o velmi těžkou prověrku. I když Jihlava naposledy prohrála 2:4 v Hradci Králové, v tabulce jí patří čtvrté místo a ztrácí jen čtyři body na první Pardubice.

„Doma ještě v této sezoně Jihlava nepřišla o jediný bod. Budeme tam muset hodně bojovat a odrazit se od naší předešlé hry, abychom to soupeři co nejvíce zkomplikovali a přivezli nějaké body,“ uvažuje Řezníček s tím, že největší pozor si budou muset Východočeši dát na útočníka Stanislava Klobásu. „Celkově má ale Jihlava dobrý tým,“ dodává Řezníček.

Poslední vzájemný zápas dnešních soupeřů nabídl v dubnu parádní přestřelku: Chrudim na domácím hřišti vedla po dvou slepených gólech Tomáše Froňka v 57. a 59. minutě už 3:1, Jihlavě se pak v 87. minutě podařilo srovnat, nicméně se na konci stejně radovali domácí. Chrudimskou euforii rozpoutal v 90. minutě vysoký útočník Daniel Vašulín - 4:3.

„To byl hodně atraktivní zápas, jak pro nás, tak pro fanoušky. Naštěstí se nám podařilo rozhodnout těsně před koncem,“ vzpomíná Řezníček.

Ten v poslední době na hřišti chyběl. V derby s Hradcem (0:2) střídal kvůli zranění v patnácté minutě a následně vůbec nehrál v utkání s Vyšehradem (3:2).

„Nastoupil jsem teď na hodinu v přáteláku se Slavií (3:5), abych si zase zvykl na zápasové tempo. Doufám, že v Jihlavě zasáhnu,“ říká Řezníček.

Témata: Pardubický kraj