• 0
Fotbalový útočník Jiří Böhm má za sebou pozoruhodnou kariéru. Hrával za tehdy prvoligovou Viktorii Žižkov, za níž vstřelil dva góly, půl roku strávil i v pražské Slavii, kde se příliš neprosadil. Před několika lety byl zaměstnaný v jedné restauraci v Manchesteru a teď střílí góly za třetiligové Zápy. Naposledy to bylo v utkání na hřišti Meteoru Praha, když Böhm přesně pálil dvakrát. Podívejte se na video.

Meteor VIII měl přitom utkání velmi dobře rozehrané. Po poločase vedl už 2:0. Nejprve ve 33. minutě přesně dorážel Klavík odražený míč po volném přímém kopu a o pár minut později zamířil z dálky Fíček.

Jiří Böhm v žižkovském dresu

Jenže Zápy měly Jiřího Böhma, pětadvacetiletého útočníka, jenž sbíral zkušenosti kupříkladu v Baníku Ostrava, Viktorii Žižkov nebo pražské Slavii.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Díky Böhmovi si Zápy odvezly z hřiště Meteoru jeden bod za remízu 2:2. První gól vstřelil, když dostal na hranici malého vápna přihrávku z pravé strany.

Böhm zkušeně podržel míč, rozmyslel si střelu a pak pálil - prudce a přesně.

Další gól přidal až na konci 91. minuty. Suverénně k levé tyči proměnil pokutový kop, a zajistil tak pro Zápy jedenáctý bod v této sezoně.

"První poločas jsme zahráli skvěle, vedli jsme 2:0 a měli zápas dovést do vítězného konce. Ve druhém poločase jsme se nechali zatlačit, nechali jsme se vyloučit a ještě penalta na závěr. Trochu moc neštěstí v jednom zápase," litoval ztraceného vítězství kouč Meteoru Pleticha pro klubový web.

Deváté kolo třetí nejvyšší soutěže přineslo zajímavé výsledky. Hned na sedmi stadionech z devíti se rozešli soupeři smírně, jen Čáslav dokázala zvítězit v Kolíně (2:1) a Kunice doma zdolaly Karlovy Vary (3:1).

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

O první místo se nyní v České fotbalové lize dělí rezerva pražské Sparty a Štěchovice. Na posledním místě jsou Strakonice, které z deseti odehraných zápasů dokázaly pouze jednou zvítězit.

Výsledky 9. kola (10. hraného): Meteor Praha - Zápy 2:2, Sparta B - Admira Praha 0:0, Štěchovice - Roudnice n. L. 2:2, Horní Měcholupy - Chomutov 1:1, Chrudim - Domažlice 1:1, Strakonice - Jirny 1:1, Kolín - Čáslav 1:2, Kunice - Karlovy Vary 3:1, Králův Dvůr - Převýšov 0:0.

18. SK Strakonice 1908 10 1 3 6 9:24 6

Fotbalové EURO 2024 se bude hrát od 14. června do 14. července 2024 v deseti neměckých městech. Čtyřiadvacet účastníků bude rozděleno do šesti čtyřčlenných skupin. Čeští fotbalisté se v základní skupině střetnou s Portugalskem, Tureckem a vítězem baráže, který vzejde z čtveřice Řecko, Gruzie, Kazachstán a Lucembursko.