• 5
Je sice hráčem prvoligové Slavie, kde ale v posledních zápasech spíše dostávají přednost útočníci Dávid Škutka s Milanem Škodou. Proto šestnáctinásobný reprezentant Martin Fenin vypomohl Admiře Praha, která hraje Českou fotbalovou ligu a od této sezony je farmou vršovického klubu. Fenin se prosadil i gólově, podívejte se na video.

Do Slavie přišel útočník Martin Fenin na začátku tohoto roku se slovy, že chce "nastartovat kariéru" (více čtěte ZDE). V prvoligovém zápase se mu ale vstřelit branku nepodařilo.

Další videa

Pusťte si také sestřihy z dalších soutěží

V posledním utkání farmy Slavie Admiry Praha s posledními Strakonicemi se střelecky už prosadil.

Hrála se 52. minuta tohoto duelu a stav byl nerozhodný 1:1. Hráči Admiry se dokázali dostat na útočnou polovinu soupeře ve více lidech a rychlou kombinací se míč dostal právě k bývalému útočníkovi Frankfurtu nebo Chotěbuzi, který převzal balon na hranici velkého vápna, udělal s ním pár kroků a poslal ho ke vzdálenější tyči.

NA ZEMI. Odrazí se Martin Fenin gólem za farmu Slavie k lepším prvoligovým výkonům?

"V první půli to měl Féňa (Fenin) těžký kvůli těm nakopávaným míčům, což rozhodně není styl hry pro něj. V druhém poločase byl aktivní, snažil se. Jeden gól dal, některý připravil," zhodnotil Feninův výkon kouč Admiry Jiří Tesař pro klubový web.

Obránce Slavie Matúš Čonka (vlevo) hrál za třetiligovou Admiru i proto, že si v derby se Spartou nezahrál ani minutu.

O pět minut později přesně pálil další slávista, pravý obránce Matúš Čonka. Ten se ocitl po sprintu a zpětné přihrávce sám asi dvanáct metrů před strakonickou bránou, opřel se tvrdě do míče a nemýlil se.

Admira Praha nakonec zvítězila 5:2. Byla to pro ni čtvrtá výhra v sezoně. "Prohráli jsme naprosto zaslouženě, poněvadž přístup náš a přístup hráčů Admiry byl naprosto rozdílný. Vůbec jsme se o to neporvali," smutnil trenér Strakonic Pavel Malura pro klubový web Admiry.

Videa, tabulky...

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Třetí nejvyšší soutěž i nadále vede rezerva pražské Sparty, jež prohrála teprve podruhé v této sezoně. Na hřišti Chomutova se sice díky Poučkovi dostala do vedení, domácí i díky brance v 89. minutě zápas otočili. Za Spartu B hrál mimo jiné člen širšího kádru A-týmu Roman Polom.

Výsledky 8. kola (9. hraného): Domažlice - Kolín 1:0, Chomutov - Sparta B 2:1, Převýšov - Chrudim 0:2, K. Vary - Štěchovice 0:0, Admira - Strakonice 5:2, Jirny - Meteor Praha 1:1, Čáslav - Kunice 0:4, Zápy - Kr. Dvůr 1:2, Roudnice - H. Měcholupy.