Situace před brankou Jablonce v pohárové duelu ve Vlašimi.

Situace před brankou Jablonce v pohárové duelu ve Vlašimi. | foto: ČTK

Fotbalisté Jablonce přešli v domácím poháru přes Vlašim, čeká je Sparta

• 5
Fotbalisté Jablonce vyhráli v dohrávce osmifinále domácího poháru MOL Cupu ve Vlašimi 3:2 a stali se posledními čtvrtfinalisty soutěže. Zápas proti druholigovému soupeři rozhodl hattrickem Václav Pilař, který proměnil dvě penalty a jednou se prosadil hlavou po centru.

„Vstoupili jsme do zápasu dobře, byli jsme aktivní a šli jsme do vedení. V druhém poločase jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale vstup do druhé půle nebyl dobrý. Nakonec to bylo o prsa, ale vítězství je to podle mě zasloužené. Většinu zápasu jsme byli lepší. V kontextu všeho je nejdůležitější postup,“ uvedl pro klubový web jablonecký trenér Petr Rada.

Pilař si připsal první hattrick v profesionální kariéře. Dvaatřicetiletý bývalý reprezentační křídelní hráč otevřel skóre ve 23. minutě poté, co proměnil penaltu za zákrok na Smejkala. V 58. minutě nacentroval Zelený a Pilař přes svoji subtilní postavu netradičně hlavou zvýšil. „Nějaké góly hlavou už jsem dal. Někdy je to i o timingu, nejen o výšce,“ poznamenal Pilař.

V 62. minutě po přímém kopu snížil Červenka, ale hned za necelé dvě minuty Pilař po zákroku na Haitla využil i druhý pokutový kop a zkompletoval hattrick. V 80. minutě skóroval z otočky pod břevno domácí Bassey, ale třetí tým první ligy už těsnou výhru udržel.

„Myslím, že naposledy jsem dal hattrick v žákovských kategoriích, v nich jsem dával hodně gólů. Dvě branky ale byly z penalty, takže je to trochu zkreslené. Jsem rád, že jsem pomohl týmu a že jsme to zvládli. Bylo by velké zklamání, kdybychom nepostoupili,“ uvedl Pilař.

Ve čtvrtfinále si Jablonec zahraje v Praze na Letné proti obhájci pohárového prvenství Spartě. Další dvojice tvoří Olomouc - Slavia, Plzeň - Liberec a Teplice - Mladá Boleslav. Úředním termínem čtvrtfinále je 7. dubna, minimálně Slavia ale v tento den kvůli účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy hrát nebude.

FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Jablonec 2:3 (0:1)

Branky: 62. Červenka, 80. Bassey - 23. Pilař, 58. Pilař, 63. Pilař. Rozhodčí: Lerch – Váňa, Hurych – Machač.

FC Sellier & Bellot Vlašim Řehák – Breda, Broukal, Štochl, Ruml (46. Janda) – Jurásek (70. Marvis), Průcha, Blecha (60. Červenka), Zinhasovič – Dias (46. Křišťan), Bassey.

FK Jablonec Hrubý – Hübschman, Považanec (73. Chramosta), Hrubý, Pilař (83. Podaný), Zelený, Smejkal (73. Pleštil), Doležal (90. Štepánek), Krob, Kubista, Haitl.