David Houska

David Houska | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Houska posunul Olomouc do čtvrtfinále poháru, Bohemians končí

• 15
Pátým čtvrtfinalistou fotbalového Mol Cupu je Sigma Olomouc, která v úterý díky dvěma gólům záložníka Davida Housky vyhrála v pražském Ďolíčku nad Bohemians 2:0.

Oba týmy se v Ďolíčku utkaly podruhé během měsíce, jejich ligové střetnutí v polovině února skončilo bezbrankovou remízou. Tentokrát se však radují Hanáci, kteří mezi nejlepší osmičku v českém poháru postoupili potřetí v řadě.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Skóre otevřeli v 19. minutě, kdy se k odraženému míči za vápnem dostal Houska a ukázkovou ranou s pomocí břevna překonal brankáře Bačkovského, který dostal přednost před jedničkou Le Giangem.

Šest minut po pauze Olomoučtí pojistili vedení. Hála po Yunisově centru mířil do břevna a pohotový Houska hlavou doklepl míč do sítě. Dva góly v jednom soutěžním utkání dal shodou okolností poprvé od zářijového domácího ligového duelu rovněž proti Bohemians 1905, který Sigma vyhrála 3:0.

„Jsme rádi za postup. Myslím si, že zápas jsme vyhráli zaslouženě. Až na konec, kdy jsme trochu zaspali a domácí měli několik šancí, jsme utkání odehráli s přehledem,“ citoval olomoucký web trenéra Hanáků Radoslava Látala.

„Jsem zklamaný z výsledku, ale především z výkonu. Kromě posledních 10 minut na konci první půle byla Olomouc jasně lepší. Přehrávala a působila jistěji. Takhle se nedá uspět,“ doplnil trenér Bohemians Luděk Klusáček.

Olomouc ve čtvrtfinále doplnila Plzeň, Liberec, Slavii a Teplice. V dalších týdnech se o postup utkají ještě Sparta s Baníkem Ostrava a Slovácko s Boleslaví.