Fotbalisté Sparty se radují z gólu v pohárovém utkání proti Polné.

Fotbalisté Sparty se radují z gólu v pohárovém utkání proti Polné. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Polná - Sparta 1:4, chvílemi drama, favorit si ale postup vzít nenechal

• 178
Sparťanští fotbalisté postupují ze třetího kola českého poháru. Na hřišti divizní Polné vedli o dvě branky, pak ale zápas zdramatizoval Čížek. Sympaticky hrající domácí nakonec dvakrát inkasovali v závěru a favorit díky trefám střídajících Šurala s Hložkem zvítězili 4:1.

Sparťanský trenér Ščasný dal v sestavě šanci hráčům, kteří toho zatím na podzim příliš neodehráli, z obvyklé základní sestavy nasadil jen Radakoviče s Kangou.

Chytal Heča, který ale musel zasahovat proti několika dobrým šancím Polné. Na krajích obrany nastupoupili Wiesner s Čivičem, kapitánem byl Vácha, na hrotu se objevilo duo Pulkrab, Mebrahtu.

Prvoligový tým měl sice navrch, ale v prvním poločase se prosadil pouze Pulkrab, který zakončil kombinační akci ve 22. minutě.

Na další góly zhruba tři a půl tisíce diváků čekalo až do závěru utkání. Nejprve dal na 2:0 Radakovič, ale chvíli nato snížil Čížek. Sparta však drama nepřipustila. V 88. minutě přidal třetí branku Šural a v posledních vteřinách Hložek se štěstím gólově oslavil první start za letenské áčko.

Polná, momentálně třetí mužstvo divize D, se v domácím poháru dostala poprvé tak daleko. Ve třech zápasech Velkému Beranovu (15:0), Humpolci (6:1) a Hranicím (2:1) dala celkem třiadvacet branek.

Proti Spartě ale zázrak nezmohla a do osmifinále tak jde prvoligový tým z Prahy.