Radost fotbalistů Českých Budějovic

Radost fotbalistů Českých Budějovic | foto: František Panec, MAFRA

Nesmírně důležité body, těšilo českobudějovického kapitána Herzána

• 0
Fotbalisté českobudějovického Dynama moc dobře vědí, že jestli chtějí z druhé nejvyšší soutěže postoupit do první ligy, musí už jen vyhrávat. Naposledy se to Jihočechům povedlo v sobotu ve Vlašimi, i když zvítězili jen 1:0. "Ne vždy to vyjde tak, že vyhrajeme o čtyři góly," říkal po utkání kapitán Dynama Ondřej Herzán.

Hodně jste si oddechli po závěrečném hvizdu?
Jsou to pro nás nesmírně důležité body. Věděli jsme, že ve Vlašimi to může být zlomový zápas. Domácí jsou hodně běhavý a soubojový tým. Z naší strany to bylo vybojované a upracované vítězství. O to je ale cennější.

Vlašimi už o nic ve druhé lize nejde, ale přesto vám dost zatápěla, že?
Je jasné, že proti celku bojujícímu o postup se chce každý vytáhnout. Bylo jim asi úplně jedno, že prakticky o nic nehrají. Mají trenéra, který je dokáže motivovat za všech okolností, takže jsme tento jejich houževnatý a hodně bojovný výkon čekali.

Nebyli jste nervózní, když v první půli nepadl gól a domácí celek byl chvílemi i aktivnější?
V kabině jsme si říkali, že musíme být ještě agresivnější. Věřili jsme tomu, že si vypracujeme další šance a že některou z nich proměníme. I v prvním poločase jsme tam měli dvě nebo tři dobré šance. Takové zápasy ale prostě bývají. Ne vždy to vyjde tak, že vyhrajeme o čtyři góly.