ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Petr Lundák, MF DNES

Budějovice vezly ze Znojma bod, Táborsko prohrálo o dva góly

• 0
První domácí zápas se jim nepovedl. S Varnsdorfem prohráli 0:1. Druhé kolo ale zvládli mnohem lépe. Druholigoví fotbalisté Dynama České Budějovice zamířili do Znojma a domů si odvezli remízu 1:1.

Zatímco po prvním zápase by bral trenér David Horejš bod, teď pro něj mohl být zklamání. Jihočeši totiž ve Znojmě předvedli mnohem lepší výkon než na úvod jara. Živější s mnoha šancemi ke vstřelení branky.

„Jeli jsme odčinit domácí porážku, předvést dobrý výkon. Myslím si, že se nám to podařilo. Do utkání jsme velice dobře vstoupili, měli jsme dvě dobré možnosti, u kterých je škoda, že neskončily gólem,“ hodnotil po zápase David Horejš.

Jihočeši mohli skutečně litovat neproměněné velké šance Táborského v desáté minutě, která skončila těsně vedle branky. Po půlhodině hry se totiž ozvali i domácí. Dokázali si vytvořit tlak, ze kterého ve 36. minutě skóroval po centru Teplého Javůrek.

Hosty branka ale nepoložila. Už před poločasem mohl srovnat kapitán celku Petr Benát. To se mu ještě nepovedlo. Jeho hlavička skončila mimo branku. Lépe si vedl v 65. minutě.

Kladrubský dlouhým centrem našel Wermkeho, ten vletěl do vápna a zpětnou přihrávku poslal Benátovi, který pohodlně skóroval.

A to už chvíli předtím hosté nastřelili tyčku a dožadovali se penalty po ruce Houdka v pokutovém území. „Druhou půli jsme byli jednoznačně lepší a zaslouženě jsme vyrovnali. Při troše štěstí jsme sahali po vítězství,“ uvedl David Horejš.

A souhlasil s ním i kapitán českobudějovického mužstva. „Byli bychom rádi, kdybychom tenhle zápas vyhráli. Mohli jsme, kdybychom v prvním poločase proměnili nějakou ze svých šancí. Ale myslím, že ani tolik nejde o výsledek, ale hlavně náš výkon je i příslibem do dalších bojů. Přesvědčili jsme se, že dokážeme odehrát dobrý zápas,“ popsal střelec Petr Benát.

Podat lepší výkon mohou Jihočeši už v pátek doma se Sokolovem. Začínají v 18 hodin. Táborsko prohrálo o dva góly

I fotbalisté Táborska nastoupili venku. V sobotu dopoledne jeli do Třince. A nejdelší jarní cestu za zápasem si nevylepšili. Prohráli totiž 0:2. Třinec do zápasu vstoupil mnohem aktivněji. Už v deváté minutě po rohovém kopu propadl míč až k Motyčkovi, který zblízka prostřelil Tomu. O tři minuty později pak musel lovit hostující gólman míč podruhé z vlastní sítě. Tentokrát mu ho tam poslal vlastní stoper Toml, který srazil u tyčky střelu při snaze ji odkopnout.

Táborsko v sobotu nemělo den. První velkou šanci si vypracovalo až po půlhodině hry, ale Paleček stál na správném místě. Víckrát musel zasahovat hostující gólman, který vyřešil ještě několik šancí Třince.

Napravit zaváhání mohou Táborští už v neděli. Před kamerami České televize hostí Olomouc.