Brněnský Lukáš Magera vede míč v utkání proti Sokolovu

Brněnský Lukáš Magera vede míč v utkání proti Sokolovu | foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Po červené kartě přišla první prohra Brna pod trenérem Šustrem

• 0
Podruhé pod vedením trenéra Pavla Šustra dohrávala Zbrojovka Brno svůj zápas druhé fotbalové ligy v deseti. Na rozdíl od domácího duelu proti Varnsdorfu, který skončil v 10. kole bez branek, přišel za červenou kartu v sobotu v Třinci trest v podobě prohry 1:2.

Je to zároveň po osmi zápasech s alespoň jedním bodem první Šustrova porážka v roli trenéra Zbrojovky.

Ta ztratila, přestože i v oslabení šla do vedení. Po bezgólovém poločase se jako první trefil Ondřej Sukup v 54. minutě. Domácí dokázali otočit; v 63. minutě vyrovnal bývalý brněnský hráč Šimon Šumbera a v 77. minutě rozhodl René Dedič.

„Jedna věc je výsledek, ani hra ale nebyla optimální,“ konstatoval Šustr na webových stránkách Zbrojovky.

Vyloučit se nechal už po půlhodině hry záložník hostů Damián Bariš. Za 11 minut si nechal dát za dva ostré skluzy dvě žluté karty a šel pod sprchy.

„K důvodům porážky je zapotřebí přičíst neproměněné šance, zejména po vedoucím gólu, a nedůslednost při bránění. Oba góly padly ze situací, které jsme navzdory oslabení měli zvládnout. Jinak jsme i po Barišově vyloučení dokázali v určitých fázích kombinovat a soupeře přehrávat, ale samozřejmě se to na vývoji zápasu nějakým způsobem projevilo,“ hodnotil nepodařený zápas Šustr.

Alespoň bod se pokusil vybojovat trojím střídáním, v závěru dohrávala Zbrojovka bez svého nejlepšího střelce Lukáše Magery. Vepředu to zkoušeli Martin Zikl, Antonín Růsek a Michal Škoda. Magera ještě před svým střídáním stihl dostat čtvrtou žlutou kartu a nebude hrát příští pátek v posledním utkání podzimu doma proti Vlašimi.