Brněnský obránce Jakub Šural (v červeném) v přípravném zápase proti Slovanu...

Brněnský obránce Jakub Šural (v červeném) v přípravném zápase proti Slovanu Bratislava. | foto: Patrik Uhlíř, MAFRA

Brno posílí slovenský záložník Bariš, zdravotní trable vyřadily Mičolu

  • 6
Dva týdny po zahájení letní přípravy se fotbalisté Zbrojovky dočkali první posily. Pomoct s návratem do první ligy přišel slovenský záložník Damián Bariš, který jako volný hráč podepsal v Brně dvouletou smlouvu. Naposledy hrál nejvyšší slovenskou soutěž za Zlaté Moravce.

„Hledáme vhodné typy na náročný fotbal do střední řady, kde víme, že potřebujeme víc variant. Bariš dokáže hrát ve velké intenzitě a je na tom běžecky velmi slušně, takže věříme, že bude přínosem,“ řekl sportovní ředitel klubu Tomáš Požár.

Třiadvacetiletý Bariš se nejlépe cítí uprostřed zálohy, se spíše defenzivním zaměřením. „Hrát můžu klidně i dopředu, jak je potřeba. V předminulé sezoně se mi ve Zlatých Moravcích dařilo i střelecky,“ uvedl Bariš pro klubový web.

V Brně se na zkoušce objevili také záložníci Tomáš Mičola a Chorvat Valentino Majstorovič. „Mičola nás opustil, protože zdravotně nebyl v pořádku. Uvidíme, jak se jeho stav vyvine. Majstorovič je tu na testech do konce týdne,“ informoval Požár. „Máme rozjednané i další varianty. Řešíme hráče na přestup i možné příjezdy na testy, možná něco budeme vědět ještě v tomto týdnu.“

Zbrojovka hledá hlavně útočníka, ale pátraní jde ztěžka. „Většina ligových týmů, se kterými jsem v kontaktu, chce přivést útočníka, a nikomu se to nedaří. Na trhu jsou dostupní asi dva a chce je půlka ligy. Přivést útočníka není lehké ani do první ligy, do druhé už vůbec ne,“ podotkl Požár.

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).