Momentka z utkání Most - Bohemians Praha 1905. | foto: Karel Pešek, MAFRA

Bohemians 1905 vyhráli v Mostě a vedou, Znojmo vydřelo na Žižkově bod

• 5
Fotbalisté Bohemians 1905 vezli z Mostu tři cenné body za těsnou výhru 1:0 a v čele tabulky druhé ligy vystřídali díky lepšímu skóre Znojmo. To horko těžko zachránilo na Žižkově alespoň bod, když až v předposlední minutě vyrovnával Ševčík.

Žižkov - Znojmo 1:1 (1:0)

Tempo prvního poločasu udávala Viktoria a vedení se ujala už v osmé minutě, kdy Pavel Čermák proměnil penaltu nařízenou za hraní rukou. Hosté po přestávce přidali, ale vyrovnání se dočkali až devět minut po vyloučení domácího obránce Pavla Besty. Po ztrátě míče na půlce využil přesilovou hru v samotném závěru utkání Ševčík.

Branky: 8. Čermák z pen. - 89. Ševčík. Rozhodčí: Matějek - Tacina, Machálek. ŽK: Dressler, Karaduz, Bodeček (všichni Žižkov). ČK: 80. Besta (Žižkov). Diváci: 1056.

Žižkov: Boháč - Dressler, Bodeček, Besta, Čermák - Karaduz (56. Tasič) - Bartl, Kotyza, Mareš, Zapalač (62. Bartošák) - Kalod (76. Kiidron). Trenér: Favarin.
Znojmo: Hrubý - Hříbek, Hnaníček, Odehnal, Mudra - Lacko, Buchta - Helísek, Nepožitek, Cihlář (62. Okleštěk) - Ševčík. Trenér: Kalvoda.

Most - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)

Favorizovaní hosté po dvou remízách získali očekávané tři body na hřišti Mostu díky gólu ze 78. minuty, kdy Kolář posadil míč na hlavu Růžičky a ten překonal Belaně. Do té doby se hrál vyrovnaný duel, v největších šancích neuspěli domácí Klavík a Vojta. Most prohrál počtvrté v řadě.

Branka: 78. Růžička. Rozhodčí: Orel - Vlasjuk, Zeman. ŽK: Pilař, Běloušek, Lafrance - Cseh, Kalina. Diváci: 1376.

Most: Belaň - Nguyen, Běloušek, Lafrance, Řehák - Vojta (61. Mujagič), Kotlan (70. Musiol), Pilař (82. Šraga), Rosendo, Němec - Klavík. Trenér: Busta.
Bohemians 1905: Havránek - Růžička, Cseh, Šmíd, Kalina - Moravec, Jindřišek, Šiml (60. Kolář), Budínský (70. Jirouš), Bartek - Štochl (84.Ptáček). Trenér: Weber.

Bohemians Praha - FK Pardubice 0:4 (0:2)

Pardubice zatím vybojovaly venku víc bodů než na vlastním stadionu a díky již sedmé venkovní výhře se staly nejúspěšnějším týmem mimo své hřiště, navíc se posunuly na páté místo tabulky Bohemians prohráli doma poprvé a rovnou nejhorším výsledkem v sezoně. Na Střížkově vyšli naprázdno téměř přesně po roce.

Vývoj utkání ovlivnila pátá minuta, kdy domácí kapitán a nejlepší střelec Penc po akci Pospíšila a Petruse zamířil nechtěně do vlastní sítě. Další góly přidali Přibyl s Hodasem a debakl domácích završil v 78. minutě Hundák.

Branky: 5. vlastní Penc, 34. Přibyl, 71. Hodas, 78. Hundák. Rozhodčí: Houdek - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Bohata, Rudolf - Petrus. ČK: 82. Rudolf (Bohemians Praha). Diváci: 263.

Bohemians Praha: Štěpanovský - Laštovka, Penc (69. Smola), Bohata, Križan - Demeter - Kuzmanovič, Rakovan (46. Pilík), Rudolf, Grznár (73. Hájek) - Šenkeřík. Trenér: Pihávek.

Pardubice: Frydrych - Přibyl (73. Rezek), Vencl, Tischler, Norek - Kudrna (81. Fusek), Jeřábek - Pospíšil, Hodas (84. Janecký), Hundák - Petrus. Trenér: Svědík.

Ústí nad Labem - Zlín 1:2 (1:0)

Ústí se dostalo do vedení ve 38. minutě, kdy centr Moulise poslal hlavou do branky Benčík. Krátce nato mohl srovnat z penalty Lukáš Železník, ale mířil do tyče. Jedenáct minut po přestávce dal druhý gól domácích Moulis, jenže ten kvůli ofsajdu neplatil a hned za dvě minuty odstartoval obrat hostů.

Nejprve nešťastně překonal vlastního brankáře Nováka obránce Zukič a hned tři minuty nato dokonal obrat Železník. Dvaadvacetiletý útočník přidal dvanáctou brankou v sezoně pojistil si vedení ve střelecké tabulce.

Branky: 38. Benčík - 58. vlastní Zukič, 61. Železník. Rozhodčí: Lerch - Štěrba, Ratajová. ŽK: Dvořák, Moulis, Pavlíček - Kroča, Bartolomeu. Diváci: 860.

Ústí: Novák - Zeman, Zukič, Valenta, Dvořák - Hovorka (67. Hanich), Peterka, Hrošovský, Benčík - Moulis (86. Džuban), Veverka (74. Pavlíček). Trenér: Bičovský.

Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Kroča, Červenka - Železník (68. Bartolomeu), Motal, Polách (84. Dobeš), M. Hruška (88. Ruskovský) - Malcharek, Poznar. Trenér: Kalivoda.

HFK Olomouc - Sokolov 1:0 (1:0)

Jediný gól zápasu zaznamenal už ve 21. minutě, kdy po centru Kobylíka z brankové čáry skóroval hlavou záložník Biolek. Domácí udrželi vedení i bez vyloučeného Murina a druhou výhrou v řadě se vrátili do boje o čelo tabulky.

Branka:
21. Biolek. Rozhodčí: Mikel - Peřina, Kotík. ŽK: Čep, Murin, Biolek, Žondra - Jurdík. ČK: 43. Murin. Diváci: 314.

HFK Olomouc: Šrom - Čep, Murin, Jovanovič, Šimko - Biolek, Kovář, Kobylík (88. Hromek), Čtvrtníček, Bednář (59. Chmelo) - Žondra. Trenér: Machala.

Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Hošek, Dřížďal - Machek (82. Holub), Vrtělka, Čada, Vaněček - Dvořák II. (70. Šamánek), Jurdík. Trenér: Jindra.

Vlašim - Varnsdorf 2:1 (0:1)

Hosté dlouho vedli poté, co v 17. minutě Cana dorazil do sítě míč odražený od břevna, vyrovnání zařídil v 65. minutě střídající Průcha pasem na Jíchu.

V sérii tří velkých šancí Vlašimi pak selhali Janda a dvakrát Wojnar, nakonec ale právě tato dvojice byla v 78. minutě u rozhodující akce. Janda centroval a Wojnar umístil míč do sítě.

Branky: 65. Jícha, 78. Wojnar - 16. Cana. ŽK: Kropík, Křeček - Cana. Rozhodčí: Ochotnický - Marek, Černý. Diváci: 356.

Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, Kropík, Sudek - Křeček, Janda (90.+1 Sus), Matějka (84. Putz), Wojnar, Kocourek (64. Průcha) - Jícha. Trenér: Horňák.

Varnsdorf: Kolář - Tvaroha, Jakobovský, Fabián, Dobrovolný - Cana, Hikspoors - Rudnickij, Schubert (73. Vilkovský), Martan (62. Just) - Volf (80. Soběslav). Trenér: Frťala.

Táborsko - Opava 5:3 (4:2)

Opava, která v minulém kole zdolala Vlašim 5:2 a opustila poslední místo, i dnes bojovala. Na branky Šimáka a Strnada zareagovali během sedmi minut Kostelný a Prokeš. Ještě do přestávky však znovu domácí vedli o dva góly po trefách Šimáka a Mráze. Po změně stran ještě zvýraznil skóre na 5:2 Strnad, Slezané už jen korigovali pět minut před koncem zásluhou Jurečky, který našel míč ve skrumáži před brankou.

Branky: 2. a 61. Strnad, 6. a 36. Šimák, 44. Mráz - 25. Kostelný, 32. Prokeš, 85. Jurečka. Rozhodčí: Kalenda - Hock, Arnošt. ŽK: Šimák, Džafič - Prokeš, Sedláček. Diváci: 886.

Táborsko: Fryšták - Kotrba, Mráz, Krch, Kočí - Dolejš (46. Džafič), Dobal, Ciferský (69. Radoš), Sladký, Šimák (69. Mach) - Strnad. Trenér: Nádvorník.

Opava: Květon - Metelka, Štrbák, Kostelný, Hrabina - Wirth (62. Potočný), Sedláček, Partyš, Šrom (62. Ficek) - Mrázek (84. Jurečka), Prokeš. Trenér: Vavruška.

Čáslav - Karviná 1:3 (0:2)

Poslední Čáslav neudělala krok k záchraně, protože nezvládla existenční zápas s Karvinou. Hosté šli v prvním poločase do dvoubrankového vedení zásluhou Mišinského, který proměnil penaltu za faul a přidal i gól ze hry po narážečce s Fischerem.

Před hodině hry snížil Hippias, ale následný tlak domácích k obratu nevedl. Naopak těsně před koncem z brejku pojistil vítězství Karviné Fiala. Čáslav stále ztrácí dva body na Opavu a tři na Most.

Branky: 57. Hippias - 19. z pen. a 37. Mišinský, 86. Fiala. Rozhodčí: Nenadál - Gallo, Trávníček. ŽK: Ducheček, P. Efthymiadis, Fikejz, Vasilakos - Gonda, Knötig, Fiala. Diváci: 210.

Čáslav: Ducheček - Šandera (42. Mylonas), Vasilakos, P. Efthymiadis, Guggino - Fikejz, Pollalis, Achemaistos (82. Kučera), Melissopulos - Sklenář (46. Mylonas) - Hippias. Trenéři: Kolev a Kopecký.

Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Knötig (67. V. Cverna) - Fiala, Gonda (42. Sobala), Hottek, Ciku - Fischer (78. Limanovský), Mišinský. Trenér: Mazura.