Jan Velkoborský

narozen:14. 7. 1975
občanství:ČR
herní post:obránce
odehráno v lize:181
vstřeleno v lize:13

Charakteristika

Odchovanec Plzně, hrál ve Svéradicích, ve Stříbře, v Karlových Varech, z Plzně ho Blšany získaly v roce 1999. I když se o něj zajímaly Sparta se Slavií zůstal, odešel až v lednu 2003 na hostování do německého druholigového Ahlenu. Po roce a půl se vrátil do Česka, ale nezakotvil v Blšanech, nýbrž v Ostravě. Zklamal a v lednu 2005 odchází na hostování na Žižkov. V létě 2005 se vrátil do Ahlenu, pak hrál za Elversberg a od léta 2008 je v K. Varech. Nepřekonatelný v osobních soubojích; vynikající hlavičkář; je zdravě agresivní; výborný i v ofenzivě; umí vyjet na hrot a zakončit.

Přestupy
klubpříchododchod
FK Chmel Blšany1. 7. 199910. 1. 2003
Ahlen10. 1. 20031. 7. 2004
FC Baník Ostrava1. 7. 200415. 1. 2005
FK Viktoria Žižkov15. 1. 20051. 8. 2005
Ahlen1. 8. 20051. 7. 2008
1. FC Karlovy Vary1. 7. 20081. 7. 2009
Kariéra
SezónaOD-DOMužstvoMHZSLGPVŽČ
2000/2001 1.7.1999 - 10.1.2003FK Chmel Blšany258329290030071
2001/2002260529290010021
2002/2003104112120010031
2004/2005 1.7.2004 - 15.1.2005FC Baník Ostrava178523800010
  • Legenda ke sloupcům: M - počet odehraných minut, H - počet odehraných zápasů, Z - hráč byl v základní sestavě, S - hráč střídal v průběhu hry, L - hráč pouze seděl na lavičce náhradníků, G - počet gólů, P - počet proměněnných penalt z celkového počtu gólů (sloupec "G"), V - vlastní góly, Ž - žluté karty, Č - červené karty
  • Poznámka: V tabulce jsou započteny zápasy, ve kterých byl hráč přítomen alespoň na lavičce náhradníků. Tučně je označena aktuální sezona.

Najdete na iDNES.cz