Instalace ShockWave

Přehrávač ke spuštění v internetovém prohlížeči vyžaduje aktuální verzi ShockWave pluginu. V případě, že plugin nainstalovaný nemáte, přehrávač nebude fungovat a zobrazí se dotaz na instalaci pluginu nebo chybová hláška (závisí na internetovém prohlížeči, úrovni zabezpečení, nastavení sítě/firewallu/proxy a přítomnosti verze shockwave pluginu v PC a jejím nastavení).

Plugin lze nainstalovat podle instrukcí společnosti Macromedia na adrese:

http://www.macromedia.com/software/shockwaveplayer/ s informacemi o ShockWave přehrávači nebo přímo na: http://www.macromedia.com/shockwave/download/.

instalace

 

instalace

Instalace je krátká a jednoduchá. Máte-li na svém počítači nainstalován softwarový firewall (například Kerio), může se vám během instalace zobrazit dialogové okna s dotazem na povolení přístupu k macromedia.com, který je nutné povolit (většinou tlačítkem „povolit“ / „permit“). Instalaci z internetu spustíte kliknutím na tlačítko „Install Now“ (tak jak je vidět v levém okně výše). Ještě je třeba odklikat případné bezpečnostní konfirmační dotazy (hlavně u MSIE). Instalace sama detekuje pro jaké internetové prohlížeče má plugin nainstalovat.

Proces instalace:

Během instalace se zobrazí několik dialogových oken, ve kterých klikněte na Install, Ok Next a Finish. V následujícím okně si můžete zvolit jazyk instalace (předvolená je Angličtina). 

výběr jazyka

V rámci instalace pluginu budete dotázáni na instalaci Yahoo Toolbaru, který s funkcionalitou přehrávače nikterak nesouvisí a je na vás, zda si jej nainstalujete či nikoliv. Instalaci Yahoo Toolbaru zamezíte zrušením zaškrtnutí checkboxu v tomto okně:

instalace Yahoo Toolbaru


Úspěšně testováno na:

Platforma: Windows
Prohlížeč: Internet Explorer, Netscape a Netscape-compatible (tj. i Mozilla)
Verze pluginu: Shockwave 10.1.0.11
Jazykové verze: English, French, German
Datum vydání:  11/22/2004
Název souboru: Shockwave_Installer_Slim.exe (je přiložen v adresáři Install)
Velikost souboru: 2,7MB

Plugin by staženo ze serveru: macromedia.com