Diskuse k článku

Ztratil jsem práci. Co mám dělat?

Přišel jsem o místo. A teď mi řekněte, jak mám získat nové? Věty, které zazní na úřadech práce nejčastěji. Lidé hodně spoléhají na pomoc státu, a než by se sami snažili, naříkají. Mohou však využít možnosti rekvalifikace, hledat práci pomocí inzerátů, přes známé a snažit se přizpůsobit požadavkům trhu práce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin Machala

ADECCO jsou podvodníci
Nevěřte agentuře Adecco, jsou to podvodníci...
0/0
24.11.2003 14:49

Marie

a co starší ročníky?
Hlledání práce je velmi komplikovaná záležitost - to říkají mladí, tzv. perspektivní. Mnoho poradců (ve všech oborech) se svými radami zabývají touto skupinou nezaměstnaných. Pokud mají tendenci radit lidem nad 50 let připadá mi, že snad takového nezaměstnaného nepotkali. Neví nic o tom, že personální agentury s nimi odmítají komunikovat - odpověď na inzerát, kde se požaduje 1/2 roku praxe v administrativě a vy máte 30 let zní - "neodpovídáte požadavkům" apod. Neví nic o tom, že většina inzerátů požaduje pracovníka" do mladého". Neví nic o tom, že v dnešní době se hlásí na administrativní pozice stovky zájemců a i na uklizečku se požaduje němčina nebo angličtina. Neví skoro nic o nabídkách na úřadech práce. Radí dokonce i v rozporu se Zákoníkem práce, který se stejně v praxi nedodržuje. A nejlepší je rada ..... začněte sami odnikat....                 Marie
 
0/0
17.11.2003 15:57

Milo

Shanite praci
Trosku od jinud. Jsem v Kanade  (Vancouver 1.8 mil obyvatel) a shanim praci. Je tu nezamestnanost 8-9%. Na jeden inzerat tu priblizne odpovi 150-170 zivotopisu. Napsal jsem asi 150 zivotopisu a doprovodnych dopisu a nikdo se mi neozval. Pracuji v ucetnictvi a mam praxi u uznavanych firem. Po pravde receno situace obdobna v cesku. Agentury jsou zde horsi, vetsinou "neprojdete" prez sekret arku. Preji hodne stesti v hledani prace
0/0
13.11.2003 23:02

Dana

Práce
 
 Bohužel je to pouze o tom,kde má kdo dobré známé.Může mít praxi jakou chce i vzdělání,ale bez protekce je úplně ztracený.Vím o čem mluvím,byla jsem7x bez zaměstnání nezaviněně-firmy jsou dnes v likvidaci nebo skončily konkursem.O pohovorech ani nemluvím,vždy je předem dán vítěz!To ale pochopí jen ten,kdo podobnou věc prožil. 
 
 
0/0
13.11.2003 19:56

Vendula

a ještě něco
Velice by mne zajímalo, Z ČEHO, je drtivá většina agentur živa? Je jich všude tolik, že si to skutečně nedovedu představit. Patrně existují i takové, které skutečně fungují, ale jinak si to maluji následovně - kamarád z VŠ má vysokou funkci v nějaké státní organizaci, nebo nadnárodní firmě a já (agentura) se mu starám o personál - neustále a pravidelně. K lidem se chovají jako k dobytku, nikdo tam víc jak půl roku nevydrží a tudíž je stále třeba nová krev. Firma má peněz dost a lidské zdroje prostě něco stojí - pokud spolu proženeme firmou ročně deset - dvacet "špičkových odborníků", každého tak po 40-60 000Kč, tak to není špatné kapesné. Věnovat se tomu nemusím, stačí pár užitečných bl*ců v kaceláři, kteří celé šaškárně dodávají jakous takou image a já tam nemusím být vůbec... Takovýchto známých a busyness partners mám samozřejmě víc.
0/0
13.11.2003 14:30

fanfan la tulip

outplacement v praxi
Jak se to také dá dělat? Podívejte se na http://www.job-asistent.cz . Doporučuji si prostudovat odkaz podrobně, tedy především v oblasti CO vlastně za SVÉ peníze MŮŽETE dostat. Hodně štěstí v rukou profesionálů. 
 
 
0/0
13.11.2003 14:00

Vendula

dělat či nedělat
Troufnu si říci, že pokud mi dá někdo, dejmetomu, 7000Kč za sezení doma, jsem na tom naprosto stejně jako za 14000 hrubého. Dojíždění, údržba, stravování - to vše je mnohem dražší než když sedíte doma a koukáte na TV. I když mi někdo nabídne těch 14 nebo 15 000 tisíc, tak to nestačí - já se nechci mít stejně! Když už dělam, tak z toho taky něco chci mít. Na straně druhé vysedávání doma vám jistě hodnotu na trhu práce nepřidá a práce vám ke kanapi po kolenou nepřileze. Z tohoto pohledu je možná pro někoho lepší dělat za míň a být v obraze a ve "středu dění". Co se mi nelíbí a co venku dělají lépe (kromě jiného) - pokud zde ztratím práci a chci od socanů peníze, tak musím VŠEHO nechat. Uvedu příklad - dělám někde u pásu za 12000 a přividělávám si úklidem další 3000. Práci u pásu ztratím a vedlejšák mě neuživí. Abych dostala peníze musím však praštit i s tím úklidem. Nebylo by lepší, kdybych mohla pokračovat ve vedlejší činnosti a stát by mi dával o ty tři tisíce, které si vydělám méně? Tím, že nesedím stále doma a jsem aktivní, mám daleko lepší šanci sehnat pořádnou práci (třeba zrovna tam kde uklízím), než když čumím celý den na TV a tloustnu... Leckde venku to chápou..
0/0
13.11.2003 13:57

nezamestnany

pozor na agentury!
casto vam nabidnou, ze za urcite vsimne vas doporuci na misto, kam chcete. pokud ale vsimne nedate, uz se vam nikdy neozvou a prednost vzdy dostane ne lepsi kandidat, ale ten, ktery dal vetsi vsimne.
0/0
13.11.2003 13:56

DrHron

pozor na personální agentury
B.W. personální agentury Vás můžou uvést do pořádných rozpaků. Jedna Vám dá tipy co na sobě zlepšit a na co se zaměřit. Druhá Vám dá zase rady, které popírají rady agentury první- no hotový Kocourkov a pokud tomu propadnete, začnete si připadat jako méněcenná troska.  A začíná to strukturou životopisu a končí to Vaší image! Takže pevné nervy a hodně štestí.
0/0
13.11.2003 10:49

xxx

Re:
Ano , arogantní chování jednatelů personaálních agentur, kde se dozvíte , že ve Vašem oboru nic není a v případě kdy se zeptáte na změnu zaměření je první a prakticky jediná otázka , "Máte v jiném oboru praxi?" Toto je prostě realita. Shánět dnes práci mimo větší města , případně mimo Prahu je čím dál složitější.
0/0
13.11.2003 14:53

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že připojení na pult centrální ochrany objektu snižuje cenu pojištění domácnosti?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz